Maciej Rapkiewicz

Członek Zarządu PZU S.A.

Od 2016 r. pełni funkcję Członka Zarządu PZU S.A. i PZU Życie S.A. odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem. Zasiada również w radach nadzorczych: Alior Bank S.A. (od 2016 r.), spółek ubezpieczeniowych z Grupy PZU: AB Lietuvos draudimas, UAB PZU Lietuva gyvybes draudimas, AAS BALTA (od 2016 r.) oraz Link4 (2017 r.), a także PTE PZU S.A.

W latach 1998 – 2009 związany z Grupą PZU, jako Członek Zarządu (w latach 2006 – 2009), a następnie Wiceprezes Zarządu TFI PZU S.A. W latach 1998-2006 pracował w PZU S.A., m.in. w pionie finansów oraz uczestniczył w projektach strategicznych. Od 2015 r. pracował w TFI BGK S.A., gdzie przed powołaniem do Zarządu PZU S.A., pełnił funkcję Członka Zarządu. Był również Prezesem Zarządu ŁSSE S.A., Dyrektorem Biura Finansów TVP S.A., a także Członkiem Zarządu Fundacji Instytut Sobieskiego.

Prowadził również działalność gospodarczą, specjalizując się w doradztwie biznesowym. Zdobył szerokie doświadczenie nadzorcze jako Członek Rady Nadzorczej Morizon S.A. (2015-2016), Przewodniczący Rady Nadzorczej AMW Invest Sp. z o.o. (2016-2017), Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Sochaczewie (2013-2016).

Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim, studia podyplomowe z ubezpieczeń gospodarczych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, MBA Finance & Insurance na Politechnice Łódzkiej / Illinois State University, a także studia doktoranckie na Wydziale Ekonomii w Instytucie Finansów, Bankowości i Ubezpieczeń na Uniwersytecie Łódzkim.

Autor publikacji o charakterze naukowym, dotyczących sektora finansowego oraz finansów publicznych.