Piotr Borowski

Dziennikarz TVN24

Absolwent Socjologii ze specjalizacją Socjologia Stosunków Politycznych oraz studiów podyplomowych na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie Łódzkim.

Od 2002 roku dziennikarz Radia Łódź zajmujący się głównie tematami związanymi z samorządem i polityką. Jego relacje i reportaże były również emitowane na antenach ogólnopolskich Polskiego Radia, w Programie Pierwszym i w Trójce. Od 2009 dziennikarz informacyjny TVN24 relacjonującym najważniejsze wydarzenia, głównie z centralnej Polski. W 2012 roku nominowany do nagrody Honor Academicus przyznawanej przez środowisko akademickie dla dziennikarzy.

Chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi. Uczestnik wielu spotkań i debat na łódzkich uczelniach. Od 2016 na stałe współpracuje z Uniwersytetem Łódzkim ucząc studentów dziennikarstwa telewizyjnego.

Prywatnie miłośnik historii Łodzi i fan piłki nożnej.