Malmö University - Szwecja

Uczelnia, której celem jest zapewnianie studentom edukacji i możliwości udziału w badaniach pomagających wyjaśnić, zrozumieć oraz rozwijać społeczeństwo. Odbywa się to w atmosferze otwartości, równości i gotowości do działania, z uwzględnieniem takich dobrych nawyków, jak krytyczne myślenie, rzetelność czy szacunek do drugiego człowieka.

Do sieci Europejskiego Uniwersytetu Miast w Transformacji Postindustrialnej należy aż dziesięć uczelni, zlokalizowanych w najważniejszych miastach Europy. Każda z nich oferuje unikalne możliwości – zarówno językowe, jak i naukowe – z których skorzystać mogą wszyscy pracownicy oraz studenci Uniwersytetu Łódzkiego. Co warto o nich wiedzieć?

Poznaj Malmö University.

Malmö University bierze na siebie rolę aktywnego komentatora rzeczywistości, promującego konstruktywną i opartą na wiedzy debatę publiczną, naświetlającego kluczowe dla naszych czasów wyzwania związane z kryzysem klimatycznym, demokracją, inkluzywnością oraz zdrowiem. Dba również o jakość prowadzonych badań, powołując centra, programy i platformy umożliwiające tworzenie dobrej nauki. Do najprężniej rozwijających się inicjatyw należą m.in. Centre for Sexology and Sexuality Studies, Biofilms Research Center for Biointerfaces, Internet of Things and People, Data Society oraz Disciplinary literacy and inclusive teaching.

Jako wyjątkowo młoda uczelnia – założona w 1998 roku – posiada nowoczesną infrastrukturę oraz świeże podejście do nauki. W jej murach króluje elastyczność, multidyscyplinarność i zaangażowanie, dzięki któremu studenci oraz wykładowcy z łatwością osiągają swoje zamierzone cele badawcze.

Koordynator w ramach UNIC: unic@mau.se

Czy wiesz, że...

• Malmö połączone jest mostem z Kopenhagą? Öresundsbron to drugi najdłuższy most świata łączący ze sobą dwa państwa. Ciągnie się przez 7845 m i przebiega nad cieśniną Sund.
  • Latem odbywa się tu wielki festiwal kulturalny? Malmö Summer Stage to ponad 150 wydarzeń rozlokowanych na terenie całego miasta. W repertuarze można znaleźć m.in. koncerty artystów z całego świata, teatrzyki dla dzieci czy widowiskowe eksperymenty.
  • Stare Miasto to wyspa w centrum Malmö podzielona na dwa sektory: pełne zabytków, zachodnie Gamla Väster i wschodni dystrykt zrewitalizowany w latach 60’.

Poznaj Malmö University!

Malmö Universitet