Naukowiec z Ek-Soc UŁ najlepszym analitykiem makroekonomicznym

Doktor Wojciech Zatoń, adiunkt w Katedrze Bankowości Centralnej i Pośrednictwa Finansowego na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, został laureatem XIV edycji konkursu na najlepszego analityka makroekonomicznego. Konkurs organizowany jest rokrocznie przez redakcje magazynów „Parkiet” i „Rzeczpospolita”.

dr Zatoń

To już drugie zwycięstwo dra Zatonia w konkursie – pierwszy raz wygrał w 2017 r. Tym razem najbardziej trafne okazały się jego prognozy dotyczące dynamicznego powrotu aktywności w polskiej gospodarce po pandemicznej recesji. Jednym zwycięstwem w konkursie mogą się również pochwalić wychowankowie prof. Zatonia.

Pracując samodzielnie, zdystansował kilkuosobowe zespoły analityczne mające dostęp do unikalnych danych (np. z kart płatniczych)

czytamy w tekście opublikowanym w serwisie parkiet.com. Zachęcamy do lektury całego artykułu!

na zdjęciu: dr Wojciech Zatoń (fot. Bartosz Kałużny / CP UŁ)
źródło: parkiet.com
redakcja: Centrum Promocji UŁ