University-Diversity

Na Uniwersytecie Łódzkim studiuje ponad dwa tysiące studentów z zagranicy, reprezentujących 95 różnych narodowości. Na korytarzach naszej Uczelni słyszymy wiele języków, pochodzimy z różnych państw i mamy często odmienny kolor skóry. Tworzymy w Łodzi różnorodną społeczność międzykulturową i pokoleniową, nawiązując tym samym do najlepszych tradycji naszego miasta. Budujemy społeczność akademicką na bazie poszanowania tożsamości kulturowej, religijnej, wspólnotowej i wrażliwości społecznej.

Tydzień Edukacji Globalnej stanowi początek działań projektu Uniwersytetu Łódzkiego rozumianego szeroko jako uniwersytet różnorodny - Różnorodny, czyli tolerancyjny, nowoczesny, odpowiedzialny, zaangażowany, integrujący kulturowo i pokoleniowo. Do projektu "University-Diversity" zaprosiliśmy naszych studentów z różnych krajów. Ich sylwetki zamieszczone zostały w albumie na profilu Biura Współpracy z Zagranicą [kliknij tutaj]. Już niebawem postery ze zdjęciami studentów zaprezentujemy społeczności akademickiej - wystawy rozlokowane będą w Rektoracie, Bibliotece UŁ oraz na wydziałach. W kolejnych tygodniach planujemy udostepnienie wystawy także w przestrzeni miejskiej.

W kolejnych miesiącach, w ramach akcji Różnorodny Uniwersytet planujemy organizację szkoleń z zarządzania różnorodnością dla pracowników uczelni oraz studentów, dzień różnorodności w Łodzi i wiele więcej! Żadna inna łódzka uczelnia nie może pochwalić się tak ogromną mnogością studentów pochodzących z prawie wszystkich kontynentów, dlatego intensyfikujemy działania integrujące naszych studentów między sobą oraz ze społecznością Łodzi.