14 listopada, 2016 r.

University-Diversity

Na Uniwersytecie Łódzkim studiuje ponad dwa tysiące studentów z zagranicy, reprezentujących 95 różnych narodowości. Na korytarzach naszej Uczelni słyszymy wiele języków, pochodzimy z różnych państw i mamy często odmienny kolor skóry. Tworzymy w Łodzi różnorodną społeczność międzykulturową i pokoleniową, nawiązując tym samym do najlepszych tradycji naszego miasta. Budujemy społeczność akademicką na bazie poszanowania tożsamości kulturowej, religijnej, wspólnotowej i wrażliwości społecznej.

Tydzień Edukacji Globalnej stanowi początek działań projektu Uniwersytetu Łódzkiego rozumianego szeroko jako uniwersytet różnorodny - Różnorodny, czyli tolerancyjny, nowoczesny, odpowiedzialny, zaangażowany, integrujący kulturowo i pokoleniowo. Do projektu „University-Diversity” zaprosiliśmy naszych studentów z różnych krajów. Ich sylwetki zamieszczone zostały w albumie na profilu Biura Współpracy z Zagranicą [kliknij tutaj]. Już niebawem postery ze zdjęciami studentów zaprezentujemy społeczności akademickiej – wystawy rozlokowane będą w Rektoracie, Bibliotece UŁ oraz na wydziałach. W kolejnych tygodniach planujemy udostepnienie wystawy także w przestrzeni miejskiej.

W kolejnych miesiącach, w ramach akcji Różnorodny Uniwersytet planujemy organizację szkoleń z zarządzania różnorodnością dla pracowników uczelni oraz studentów, dzień różnorodności w Łodzi i wiele więcej! Żadna inna łódzka uczelnia nie może pochwalić się tak ogromną mnogością studentów pochodzących z prawie wszystkich kontynentów, dlatego intensyfikujemy działania integrujące naszych studentów między sobą oraz ze społecznością Łodzi.

Poprzednia wiadomość GIS Day 2016 na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ
Następna wiadomość PLO UŁ wiceliderem kształcenia w Łodzi