20 czerwca, 2018 r.

Uniwersytet Łódzki partnerem Fotofestiwalu

Prawdziwe święto fotografii rozpocznie się już w najbliższy czwartek 21 czerwca i potrwa do 1 lipca. Tegoroczny Fotofestiwal w centrum uwagi stawia relacje łączące naturę i człowieka. UŁ jako partner wydarzenia włącza się w dyskusję nad rozwojem świadomości ekologicznej poprzez specjalną strefę edukacyjną, w której głos zabiorą nasi eksperci. Będzie to wyjątkowa uczta dla oczu i umysłu.

Na zainteresowanych czekają multimedialne prezentacje, filmy edukacyjne, ulotne projekty. Będzie można wziąć także udział w spotkaniach z artystami i specjalistami zajmującymi się ekologią. W strefie edukacyjnej znajdzie się też czytelnia z książkami artystycznymi i publikacjami popularnonaukowymi dotyczącymi natury, ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Program:

• 23 czerwca godz. 17:30 – debata pt. „Scenariusze przyszłości: w poszukiwaniu nowych narracji o zmianie klimatu” z udziałem dr Katarzyny Dośpiał-Borysiak z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ. To najważniejsze spotkanie w ramach Fotofestiwalu, w którym udział wezmą również: Lena Dobrowolska i Teo Ormond-Skeapinga. Debata będzie prowadzona w języku angielskim.
  • 28 czerwca godz. 17:00 – prelekcja i dyskusja pt. „(R)ewolucja miast – od zrównoważenia do inteligencji miejskiej”. Swoją wiedzą podzieli się dr Dorota Sikora-Fernandez z Wydziału Zarządzania UŁ.
  • 29 czerwca godz. 14:00 – prelekcja pt. „Ekomiasto. Przyroda w mieście z punktu widzenia mieszkańców” – prof. Jakub Kronenberg i mgr Karolina Koprowska z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ
  • 29 czerwca godz. 17:00 – prelekcja oraz dyskusja pt. „Smog nas zabija – jak żyć?” - prof. Witold Ciesielski z Wydziału Chemii UŁ. Słuchacze dowiedzą się m.in.: jaki oczyszczacz powietrza kupić do domu, jakie parametry ma skuteczna maseczka antysmogowa i jak samodzielnie mierzyć jakość powietrza.
  • 01 lipca godz. 17:00 – dyskusja warsztatowa pt. „Zero Waste dla początkujących”, którą poprowadzi dr Agata Rudnicka z Wydziału Zarządzania UŁ.

Nadchodząca edycja Fotofestiwalu to: blisko 30 wystaw; ponad 100 międzynarodowych gości; rozstrzygnięcie konkursów: Grand Prix Fotofestiwal oraz Fotograficzna Publikacja Roku; Międzynarodowa Noc Fotografii, realizowana we współpracy z europejską siecią festiwali fotograficznych: Futures – European Platform of Photography; spektakularna instalacja Tree Hugger, zlokalizowana w przestrzeni miejskiej; aż 2 przeglądy portfolio – dla fotografów profesjonalnych i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją karierę; program filmowy; projekt Parallel – European Photo Based Platform; strefa edukacyjna; warsztaty; spotkania autorskie; pokazy slajdów; koncerty; sekcja Fotofestiwal Kids.

Zapraszamy do udziału!

Więcej na temat festiwalu -> http://fotofestiwal.com/2018/