6 grudnia, 2017 r.

Za nami Uniwersytecki Dzień Różnorodności

Na Uniwersytecie Łódzkim, w tym roku akademickim, uczy się ponad 2000 studentów z zagranicy. Większość z nich wybrała UŁ dzięki programowi Erasmus, który w tym roku obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Z tego powodu nasza uczelnia 5 grudnia obchodziła Uniwersytecki Dzień Różnorodności – w repertuarze pojawiły się m.in.: wystawa, konferencja, warsztaty i food festival.

Dzień Różnorodności otworzyła wystawa plakatów University Diversity: Why Lodz?, na których pojawili się zagraniczni studenci z naszej uczelni. W tym roku byli to obywatele m.in. Tanzanii, Indii, Sri Lanki, Kazachstanu, Portugalii czy Meksyku. Celem całej akcji jest pokazanie, jak różni i wyjątkowi ludzie wybierają Uniwersytet Łódzki, jako miejsce swojej edukacji. Nasza uczelnia stara się budować różnorodną społeczność międzykulturową, a wystawa jest tego dowodem.

Głównym punktem obchodów była konferencja naukowa pt. „Oblicza różnorodności”, podczas której rozmawiano o tym jak programy wymian studenckich zmieniły uczelnie, rynek pracy i miasta, do których przyjeżdżają obcokrajowcy. Gościliśmy przedstawicielkę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Marię Bołtruszko z Departamentu Innowacji i Rozwoju. Na zakończenie konferencji Dr Monika Kopytowska wygłosiła wykład „Różnorodność kulturowa: praktyki, wyzwania, możliwości”.

_20A5801

_20A5580

38002467345_b2890a2269_z

Fot. Maciej Andrzejewski

Zainteresowani mogli wziąć również udział w warsztatach międzykulturowych dla studentów UŁ: „Cultural Awareness Workshop”. Dzień Różnorodności miał swoje smakowite oblicze. Podczas Corridor Food Festival zaprezentowane zostały regionalne potrawy z różnych krajów m.in. ukraińskie placki ziemniaczane.

Kropką nad i obchodów Dnia Różnorodności były Mikołajki, przygotowane przez Erasmus Student Network UŁ. Rozmowa o świątecznych zwyczajach z całego świata wzbogacona została o… prezenty.

Uniwersytet Łódzki od lat stara się tworzyć różnorodną społeczność międzykulturową i pokoleniową, nawiązując tym samym do tradycji. Budujemy społeczność akademicką na bazie poszanowania tożsamości kulturowej, religijnej, wspólnotowej i wrażliwości społecznej.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Zakończenie akcji Psia Kość!
Następna wiadomość UŁ komentuje: "Elektrownie" przyszłości czyli e-balance