Warsztaty dla dzieci RoboCAMP

Uniwersytet Łódzki oraz RoboNET zapraszają dzieci na jedenastą edycję tygodniowych warsztatów RoboCAMP, które odbędą się w dniach 25-29 lipca i 1-5 sierpnia br. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-8, 7-11 i 9-14 lat.

Podczas warsztatów RoboCAMP dzieci za pomocą programów komputerowych i zestawów klocków LEGO Mindstorms EV3, skonstruują i zaprogramują roboty, które będą prezentowane rodzicom. Tym samym dzieci przy okazji zabawy, poznają zagadnienia z matematyki, mechaniki i informatyki. Ponadto każda sesja jest wzbogacona o interaktywne instrukcje, animacje i gry, które uzupełniają materiał, pozwalają lepiej go zrozumieć i więcej zapamiętać.

W czasie tegorocznych wakacji 2016 Uniwersytet Łódzki oferuje następujące warsztaty:

I termin 25 - 29 lipca 2016r.

InventorsCAMP WeDo - Największe wynalazki w historii - dzieci7-11 lat

DiscoveryCAMP Mindstorms EV3 - Ja to jest zrobione - nowoczesne fabryki - dzieci 9-14 lat

II termin 1 - 5 sierpnia 2016r.

StarCAMP WeDo - Roboty LEGO w kosmosie i Gwiezdne Wojny - dzieci6-8 lat

CityCAMP Mindstorms EV3 - Sekrety Nowoczesnego Miasta - dzieci 9-14 lat

Wakacje RoboCAMP z Uniwersytetem Łódzkim to:

· 35 godzin zajęć dydaktycznych z robotyki oraz programowania w godz. 9:00-16:00;

· możliwość dodatkowej opieki nad dziećmi w świetlicy w godz. 7:00-18:00 (półkolonie);

· pełne wyżywienie - 3 posiłki dziennie oraz napoje, w tym obiad;

· praca w 2-3 osobowych zespołach dobieranych według wieku. Zajęcia w grupach do 15 osób;

· nowoczesne pomoce naukowe - materiały dydaktyczne, komputery, zestawy klocków LEGO Mindstorms i WeDo oraz EV3;

· wykwalifikowana kadra - lektorzy i opiekunowie;

· pokaz osiągnięć dzieci dla rodziców - na zakończenie zajęć w piątek;

· dyplom ukończenia kursu - certyfikat RoboCAMP oraz Uniwersytetu Łódzkiego.

Więcej informacji pod linkiem: Filmy z warsztatów RoboCAMP

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ciat.uni.lodz.pl