EUROPEAN UNIVERSITY OF CITIES IN POST-INDUSTRIAL TRANSITION (UNIC 2.0)

Godło Polski
EUROPEAN UNIVERSITY OF CITIES IN POST-INDUSTRIAL TRANSITION (UNIC 2.0)

UNIWERSYTET ŁÓDZKI W SIECI UNIC /JUːˈNIːK/

W 2022 roku Uniwersytet Łódzki dołączył do UNIC – jednej z 50 sieci Uniwersytetów Europejskich.  

Uniwersytety Europejskie to model międzynarodowych uczelni przyszłości, promujących europejskie wartości oraz rewolucjonizujących jakość i konkurencyjność europejskiego szkolnictwa wyższego poprzez wspólne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na polu edukacji i nauki oraz głęboką integrację instytucjonalną.   

Tematyka sieci UNIC dotyczy wyzwań, z jakimi zmagają się miasta poprzemysłowe, roli uczelni w ich transformacji oraz budowaniu potencjału miast w kluczowych obszarach, takich jak:  

  • włączenie społeczne (inclusion),  
  • różnorodność (superdiversity),  
  • zrównoważony rozwój (sustainability), 
  • wpływ społeczny (social influence), 
  • mobilność (mobility).  

W 2023 r. UNIC wszedł w kolejną fazę sojuszu, co poskutkowało między innymi modyfikacją nazwy.  

UNIC 2.0 (Europejski Uniwersytet Miast w Transformacji Postindustrialnej) jest kontynuacją współpracy rozpoczętej w ramach sojuszu UNIC (Europejski Uniwersytet Miast Postindustrialnych). Jest to sojusz 10 uczelni pracujących razem na rzecz rozwoju edukacji i wspierania badań zaangażowanych społecznie, nastawionych na współpracę z miastami postindustrialnymi. Nowy sojusz obejmuje działania w latach 2023-2027. 

Zobacz wspólną wizję UNIC2040, czyli wspólnej wizji Uniwersytetu Europejskiego, jaki ma działać po zakończeniu projektu. 

UNIC (Europejski Uniwersytet Miast w Transformacji Postindustrialnej) 

Celem sojuszu jest: 

  • wzmocnienie umiędzynarodowienia uczelni wyższych poprzez realizację wspólnych działań skierowanych do społeczności uniwersyteckiej i lokalnej; 
  • nadanie nowej formy współpracy instytucjonalnej. 

Intensywnie pracujemy nad działaniami w czterech kluczowych obszarach szkolnictwa wyższego: edukacją, badaniami, innowacjami i działaniami na rzecz społeczeństwa, chcemy pogłębiać, intensyfikować i zwiększać skuteczność tej współpracy

Zobacz, jak unikalny jest UNIC

POZNAJ 10 UCZELNI PARTNERSKICH

mapa UNIC

Do sieci UNIC (Europejski Uniwersytet Miast w Transformacji Postindustrialnej) przynależy obecnie 10 uczelni partnerskich, wśród których znajdują się: 

*dołączyły do sieci w 2022 roku 

Każda z uczelni oferuje unikalne możliwości – zarówno językowe, jak i naukowe – z których skorzystać mogą wszyscy pracujący, studiujący oraz doktoryzujący się na Uniwersytecie Łódzkim. Co warto wiedzieć o uczelniach partnerskich? 

NA CO STAWIA UNIC

  • Rozwój europejskiej współpracy edukacyjnej i naukowo-badawczej: angażowanie studiujących, doktoryzujących się i pracujących na uczelniach partnerskich UNIC w budowanie ściślejszej i bardziej efektywnej współpracy międzyuczelnianej w Europie poprzez budowanie partnerstw oraz wspólne, innowacyjne projekty edukacyjne i naukowe.  
  • Uwzględnianie różnorodności: identyfikowanie i rozumienie różnic oraz wykorzystanie ich dla dobra wszystkich. W realizacji tego celu UNIC posłuży się doskonałością edukacyjną i doświadczeniem badawczym uczelni, które tworzą sieć.  
  • Rozwój miast postindustrialnych oraz podejmowanie wyzwań, by niwelować wpływ negatywnych trendów społecznych i gospodarczych: tworzenie w ramach sieci UNIC nowych rozwiązań dla regionów i zmierzenie się z realnymi wyzwaniami, przed którymi te regiony stoją.  
  • Wzmocnienie mobilności: stworzenie możliwości wszystkim studiującym, doktoryzującym się i pracującym do udziału w mobilnych aktywnościach edukacyjnych i naukowo-badawczych.  Chcemy wypracować i poszerzać inkluzywne formy mobilności: zajęcia online, wirtualne kursy UNIC, kursy otwarte UNIC, Blended Intensive Programm, które umożliwią wymianę doświadczeń w zakresie studiów, pracy i badań szerszemu gronu studiujących, doktoryzujących się i prowadzących pracę badawczą lub dydaktyczną w obrębie sojuszu UNIC. 

UNIC – KLUCZOWE DZIAŁANIA I PLANOWANE EFEKTY

Co UNIC zmieni dla studiujących i doktoryzujących się na UŁ? 

  • Powstanie Virtual Campus (VC) – wirtualny kampus będzie przestrzenią, w której studiujący i doktoryzujący się na wszystkich 10 uczelniach partnerskich UNIC znajdą informacje o m.in. mikropoświadczeniach (potwierdzenia wyników w nauce osiągniętych w ramach krótkiego doświadczenia edukacyjnego np. kursu lub szkolenia), ofertach mobilności, programach badawczych i stażach. Virtual Campus ma na celu przedstawienie różnych możliwych form mobilnościowych dla studiujących, doktoryzujących się i pracujących.  
  • UNIC Student Board – rada studencka składająca się z przedstawicieli osób studiujących z 10 uczelni partnerskich. Zadaniem rady jest reprezentowanie interesów studiujących i doktoryzujących się danej uczelni w UNIC i aktywne uczestnictwo w realizacji założeń sojuszu. Na UŁ w skład UNIC Student Board wchodzą Ambasadorki UNIC. Poznaj UNIC Students Board  
  • Program Ambasador UNIC na UŁ to inicjatywa, dzięki której zacieśniamy więzi studentów i studentek Uniwersytetu Łódzkiego z 9 pozostałymi uniwersytetami tworzącymi społeczność UNIC oraz promujemy UNIC wśród społeczności uniwersyteckiej i mieszkańców Łodzi. Na UŁ społeczność studencka UNIC jest reprezentowana przez Ambasadorki UNIC – Julitę Maciejewską (WPiA) i Rumbidzai Hodzonge (WZ). 

Co UNIC zmieni dla pracujących na UŁ? 

  • Ściślejsza i bardziej efektywna współpraca międzyuczelniana w Europie poprzez budowanie partnerstw oraz prowadzenie wspólnych, międzyuczelnianych projektów edukacyjnych i naukowych. 
  • Rozbudowana oferta mobilności wirtualnej
  • Konferencje tematyczne UNIC – możliwość udziału w konferencjach w ramach działań zespołów linii tematycznych (Thematical Lines). 
  • UNIC Faculty Roundtables – możliwość udziału w spotkaniach związanych z 7 liniami tematycznymi. 

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

JAK DZIAŁA UNIC?

Strategia wdrożenia wspólnej wizji opiera się na trzech głównych filarach:  

  • edukacja,  
  • badania, 
  • wpływ i zaangażowanie społeczne. 

Działania zmierzające do zrealizowania tej wizji podzielone zostały w ramach 6 pakietów roboczych (Work Package) i w 7 liniach tematycznych (Thematic Lines). 

Ten pakiet obejmuje zbudowanie struktury współpracy zarządzania projektem UNIC oraz współtworzenie i wzmacnianie Joint Vision 2040, czyli wspólnej wizji Uniwersytetu Europejskiego, jaki ma działać po zakończeniu projektu. Pakiet ten skupia się na stworzeniu jednostek zarządczych reprezentowanych przez przedstawicieli z 10 partnerów UNIC.  

W ramach WP1 zostaną stworzone: 

  • UNIC Leadership Board  
  • UNIC Management Board 
  • UNIC Student Board  
  • UNIC Council 
  • UNIC Headquarters 
  • UNIC Campus 
  • UNIC Student Learners Forum 

Nasze cele: 

  1. Udoskonalenie wspólnej wizji UNIC2040 oraz zbudowanie zaangażowanej społeczności wokół tego wyzwania. 
  2. Stworzenie spójnej i systemowej struktury zarządzania UNIC, w tym współtworzenie planów zarządzania projektami z kluczowymi wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami UNIC. 
  3. Koordynowanie, monitorowanie i ocena realizacji programu UNIC. 
  4. Dzielenie się praktykami z zakresu transformacji z innymi przedstawicielami szkolnictwa wyższego. 

Rolę Lidera WP 1 na UŁ pełni dr hab. Łukasz Korporowicz, prof. UŁ - Prorektor Uniwersytetu Łódzkiego ds. nauki, Prodziekan ds. nauki na Wydziale Prawa i Administracji oraz Kierownik Centrum "Center for Anglo-American Legal Tradition" na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.  

Pakiet 2 koncentruje się na wzmocnieniu mobilności studiujących i pracujących oraz na wypracowaniu innowacyjnego i elastycznego podejścia do nauczania i mobilności z uwzględnieniem inkluzywności i różnorodności. 

W ramach WP2 zostaną stworzone: 

  • UNIC Teaching and Learning Centre 
  • Educational Innovation Fund  
  • My UNIC Experience – Enhancing Students Mobility and Exchange in UNIC  
  • UNIC Teaching the Teachers Training – seria szkoleń dla kadry akademickiej dot. innowacyjnych metod nauczania (Challenge-Based/Impact-Based Learning and Teaching), nauczania w środowisku międzynarodowym oraz w ramach tematów priorytetowych dla UNIC, takich jak zrównoważony rozwój, formy mobilności, inkluzywność.  
  • UNIC Ambassadors  

Czy znasz już UNIC Handbook on Physical and Virtual Mobility? 

Obejrzyj film o UNIC Handbook on Physical and Virtual Mobility! 

Rolę Lidera WP2 na UŁ pełnidr hab. Aleksandra Orpel, prof. UŁ – Prodziekan ds. nauki i współpracy z zagranicą na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.  

Zadania WP3 mają umożliwić społeczności UNIC nawiązanie kontaktu z miastami, społecznościami i wszelkimi zainteresowanymi stronami, aby wprowadzać innowacje związane z transformacją miast oraz podkreślić i unaocznić wpływ społeczny na integrację mieszkańców z miastem.  

WP3 integruje edukację, badania i innowacje oraz działania na rzecz społeczeństwa, jako główne obszary działalności uczelni wyższych, zapewniając wspólną infrastrukturę i łącząc te dziedziny; opracowuje strukturalne modele współpracy i integruje uzupełniające się możliwości w zakresie uczenia się i badań z udziałem miasta. 

W ramach WP3 zostanie stworzone: 

  • UNIC Centre for City Futures (Centrum Przyszłości Miasta UNIC, jako część kampusu UNIC) –ma umożliwić tworzącym sojusz uniwersytetom współpracę z miastami, społecznościami i zainteresowanymi stronami na rzecz innowacji transformacyjnych. Ma również za zadanie wnosić naukę i badania do miast, udostępniać je społeczności, a potrzeby miast i społeczności włączać w naukę i badania uniwersyteckie. 

Rolę Lidera WP3 na UŁ pełni dr hab. Mariusz Sokołowicz, prof. UŁ - Prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, kierownik Katedry Gospodarki Regionalnej i Środowiska Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego. Członek Regional Studies Association, European Regional Science Association, Towarzystwa Urbanistów Polskich, Ukraińskiej Akademii Nauk Ekonomicznych.

Pakiet ten skupia się na budowaniu i wzmacnianiu współpracy między jednostkami administracyjnymi uczelni partnerskich. W ramach WP4 powstały Grupy Eksperckie złożone z przedstawicieli wszystkich 10 uczelni, zrzeszające specjalistów zajmujących się mobilnością międzynarodową, wsparciem naukowców w rozwoju ich pracy naukowej oraz w aplikowaniu o granty, wsparciem IT, promocją i komunikacją, włączaniem do społeczności uniwersyteckiej i różnorodnością, a także kształceniem językowym.  

W ramach WP4 powstaną: 

  • UNIC Capacity Building Centre 
  • UNIC Superdiversity Community 
  • UNIC Plurilingualism policy 

Rolę Lidera WP4 na UŁ pełni prof. dr hab. Łukasz Bogucki - Prorektor ds. współpracy z zagranicą Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Zakładu Translatoryki i Glottodydaktyki Instytutu Anglistyki na Wydziale Filologicznymi.  

Istniejące w ramach sojuszu Grupy Eksperckie obejmują zagadnienia: 

WP5 to przekrojowy pakiet zadań, którego celem jest promowanie większego zaangażowania i odpowiedzialności za działania UNIC ze strony wydziałów, osób pracujących naukowo, studiujących i doktoryzujących się.  WP5 ma na celu zbudowanie sieci kontaktów wokół 7 linii tematycznych skupiających kadrę naukową, dydaktyczną wraz ze studiującymi i doktoryzującymi się nad wypracowaniem wspólnych inicjatyw edukacyjnych i naukowo-badawczych.  

W ramach 7 linii tematycznych powstaną zespoły składające się z przedstawicieli z 10 uczelni partnerskich, którzy wspólnie społeczność skupiającą się na tematach:  

  1. Superdiversity  
  2. Sustainability and Green Cities  
  3. Urban resilience and smart cities  
  4. Justice, security & institutions   
  5. Entrepreneurial learning for innovation 
  6. Health & wellbeing  
  7. Arts, Culture and Creativity  

Jednocześnie zespół WP5, na podstawie realizowanych działań, zidentyfikuje, ustanowi i zapewni trwałość nowym liniom tematycznym, jeśli zajdzie potrzeba ich utworzenia.  

W ramach WP5 powstaną: 

  • UNIC Thematic Line Communities 
  • UNIC Roundtable Conferences 

Rolę Lidera WP5 na UŁ pełni prof. dr hab. Andrzej Kruk - Dziekan na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, kierownik Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska.  

Pakiet 6 skupia się wokół działań związanych z komunikacją i promocją w Sojuszu oraz zrzesza specjalistów ds. promocji z uczelni partnerskich, którzy pracują nad ujednoliconą strategią komunikacji w sieci UNIC. Eksperci WP6 wspierają działania realizowane w ramach pozostałych Pakietów (WP). 

Rolę Lidera WP6 na UŁ pełnidr hab. Michał Kobierecki, prof. UŁ - Pełnomocnik Dziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych ds. kierunku studiów "International and political studies”.

Pakiety Pracy (Work Packages) zapewniają struktury, strategie i modele współpracy, natomiast linie tematyczne zapewniają treści umożliwiające realizację Pakietów Pracy.  

Stworzenie linii tematycznych (TL) jest kluczową innowacją mającą na celu zachęcenie do dodatkowego zaangażowania w działania UNIC. TL to nowe struktury współpracy mające na celu ukierunkowanie relacji między wydziałami naszych uniwersytetów wokół konkretnych obszarów transformacji postindustrialnej. 

 TL zrzeszają społeczność akademicką uczelni UNIC wokół 7 tematów: 

  1. Superdiversity (Superróżnorodność) 
  2. Sustainability and Green Cities (Zrównoważony rozwój i zielone miasta) 
  3. Urban resilience and smart cities (Adaptacyjność miejska i inteligentne miasta) 
  4. Justice, security & institutions (Sprawiedliwość, bezpieczeństwo i instytucje)  
  5. Entrepreneurial learning for innovation (Nauka przedsiębiorczości dla innowacji) 
  6. Health & wellbeing (Zdrowie i dobrostan)  
  7. Arts, Culture and Creativity (Sztuka, kultura i kreatywność) 

Jak działają linie tematyczne?

  • Nawiązując do głównych celów sojuszu UNIC, każda linia tematyczna koncentruje się na konkretnym aspekcie transformacji postindustrialnej. Różnorodność linii tematycznych pomoże UNIC zapewnić zaangażowanie badaczy, naukowców oraz studentów z różnych wydziałów uczelni partnerskich.  
  • Linia tematyczna może angażować się w podstawowe działania UNIC w ramach WP2 (edukacja), WP3 (zaangażowanie) i WP4 (współpraca uniwersytecka). Wszystkie TL są wspierane w ramach WP5, będą one również wspierane przez inne WP w oparciu o konkretne zadania i rezultaty, w które się angażują.  
  • Zadania i rezultaty, w które zaangażowana jest linia tematyczna, zostaną określone w planie działania przez każdego TL. 
  • Każdy zespół linii tematycznych składa się z reprezentantów z wszystkich uczelni UNIC, a w skład każdego z nich wchodzą przedstawiciele co najmniej dwóch uniwersytetów partnerskich UNIC. 

Na Uniwersytecie Łódzkim reprezentantami w zespołach TL są: 

AMBASADOR UNIC NA UŁ

Program Ambasador UNIC na UŁ to inicjatywa, dzięki której zacieśniamy więzi studentek i studentów Uniwersytetu Łódzkiego z 9 pozostałymi Uniwersytetami tworzącymi społeczność UNIC oraz promujemy UNIC wśród społeczności uniwersyteckiej i mieszkańców Łodzi. 

W listopadzie 2023 roku zakończyliśmy nabór do pierwszej edycji programu. Ambasadorkami UNIC na UŁ w roku akademickim 2023/2024 zostały studentki Julita Maciejewska i Rumbidzai Hodzonge

UNIC TEAM ŁÓDŹ

POZNAJ LUDZI, KTÓRZY PRACUJĄ NAD UMIĘDZYNARODOWIENIEM UŁ W RAMACH SOJUSZU UNIC

PROF. DR HAB. ELŻBIETA ŻĄDZIŃSKA

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Katedry Antropologii na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. W projekcie UNIC pełni rolę prezydenta projektu (UNIC President). Zasiada w UNIC Leadership Board.  

DR HAB. ŁUKASZ KORPOROWICZ, PROF. UŁ

Prorektor Uniwersytetu Łódzkiego ds. Nauki, Prodziekan ds. nauki na Wydziale Prawa i Administracji oraz Kierownik Centrum "Center for Anglo-American Legal Tradition" na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.  
W projekcie UNIC pełni rolę Lidera WP1: Creating a Truly European, Systemic and Self-sustaining Structure for the Governance of UNIC.  

DR HAB. ALEKSANDRA ORPEL, PROF. UŁ

Prodziekan ds. nauki i współpracy z zagranicą na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. W projekcie UNIC pełni rolę Lidera WP2: Fostering Innovative Approaches to Teaching and Mobility. 

DR HAB. MARIUSZ SOKOŁOWICZ, PROF. UŁ

Prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, kierownik Katedry Gospodarki Regionalnej i Środowiska Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego. Członek Regional Studies Association, European Regional Science Association, Towarzystwa Urbanistów Polskich, Ukraińskiej Akademii Nauk Ekonomicznych. W UNIC pełni rolę Lidera WP3: Engaging with Cities, Communities and Stakeholders for Transformative Innovation and Societal Impact

PROF. DR HAB. ŁUKASZ BOGUCKI

Prorektor ds. współpracy z zagranicą Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Zakładu Translatoryki i Glottodydaktyki Instytutu Anglistyki na Wydziale Filologicznymi. W UNIC pełni rolę koordynatora projektu na UŁ (UNIC Coordinator) oraz Lidera WP4: Enhancing Cooperation Capacity between UNIC Partners. Zasiada w UNIC Management Board

PROF. DR HAB. ANDRZEJ KRUK

Dziekan na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, kierownik Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska. W projekcie UNIC pełni rolę Lidera WP5: Building Communities of Researchers and Educators around Post-Industrial Transitions.  

DR HAB. MICHAŁ KOBIERECKI, PROF. UŁ

Pełnomocnik Dziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych ds. kierunku studiów "International and political studies”. W projekcie UNIC pełni rolę Lidera WP6: Promotion, Communication and Dissemination. 

PROF. DR HAB. ELEONORA BIELAWSKA-BATOROWICZ

Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Łódzkiego ds. programów wymiany międzynarodowej, kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej i Psychopatologii Instytutu Psychologii na Wydziale Nauk o Wychowaniu oraz kierownik stacjonarnych Studiów Doktoranckich Pedagogiki i Psychologii na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. W projekcie UNIC pełni rolę Lidera linii tematycznej TL1. Superdiversity.  

DR HAB. DOMINIK DRZAZGA

Adiunkt w Zakładzie Zarządzania Miastem, Katedra Zarządzania Miastem i Regionem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, ekspert Interdyscyplinarnego Centrum Studiów Miejskich UŁ. W projekcie UNIC pełni rolę Lidera linii tematycznej TL2. Sustainability and Green Cities

DR KAROLINA DMOCHOWSKA-DUDEK

Adiunkt w Katedrze Geografii Regionalnej i Społecznej na Wydziale Nauk Geograficznych. W projekcie UNIC pełni rolę Lidera linii tematycznej TL3. Urban resilience and smart cities. 

DR IZABELA FLORCZAK

Prodziekan ds. współpracy międzynarodowej i projektów na Wydziale Prawa i Administracji, kierownik studiów podyplomowych "Prawne i społeczne aspekty funkcjonowania cudzoziemców w Polsce", adiunkt w Zakładzie Prawa Ubezpieczeń Społecznych i Polityki Społecznej. W projekcie UNIC pełni rolę Lidera linii tematycznej TL4. Justice, security & institutions oraz współkoordynatora TL4 dla całego sojuszu

DR HAB. AGNIESZKA KURCZEWSKA, PROF. UŁ

Prorektor Uniwersytetu Łódzkiego ds. współpracy z otoczeniem, profesor uczelni w Katedrze Funkcjonowania Gospodarki. W projekcie UNIC pełni role Lidera linii tematycznej TL5. Entrepreneurial learning for innovation. 

DR HAB. ANETA BALCERCZYK, PROF. UŁ

Kierownik Katedry Biologii Nowotworów i Epigenetyki na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. W projekcie UNIC pełni rolę Lidera linii tematycznej TL6. Health & wellbeing. 

DR HAB. ANETA PAWŁOWSKA, PROF. UŁ

Prodziekan na Wydziale Filozoficzno-Historycznym, kierownik Katedry Historii Malarstwa i Rzeźby w Instytucie Historii Sztuki na Wydziale Filozoficzno-Historycznym, Przewodnicząca Komisji UŁ do stopni nauk. w dyscyplinie nauki o kulturze i religii oraz nauki o sztuce. W projekcie UNIC pełni rolę Lidera linii tematycznej TL7. Arts, Culture and Creativity. 

KATARZYNA PARDYKA

Zastępca dyrektora International Hub na Uniwersytecie Łódzkim. W projekcie UNIC pełni rolę Programme Manager (kierownika programowego) oraz Współlidera WP4. Enhancing Cooperation Capacity between UNIC Partners. Wspiera Lidera WP3 w realizacji założeń projektu. 

MAŁGORZATA GRAMALA

Starsza specjalistka w International Hub na Uniwersytecie Łódzkim. W projekcie UNIC pełni rolę Project Manager (kierownika projektu) oraz wspiera Liderów WP1 i WP2 w realizacji założeń projektu.  

MARTA JEŻYKOWSKA

Specjalistka w International Hub na Uniwersytecie Łódzkim. W projekcie UNIC pełni rolę Junior Project Manager (młodszy kierownik projektu) oraz wspiera Liderów WP5 i WP6 w realizacji założeń projektu.  

AGATA BURLIŃSKA

Zastępca Dyrektora Biura Aktywności Miejskiej w Departamencie Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi. Ekonomistka, urbanistka, od sześciu lat związana z łódzkim samorządem. Zaangażowana w koordynację projektów rewitalizacyjnych, organizację paneli obywatelskich, projektowanie partycypacyjne. Od 2020 roku odpowiedzialna za Łódzki Budżet Obywatelski. W projekcie UNIC pełni rolę reprezentanta miasta Łodzi.   

NAPISZ DO NAS

Byłeś uczestnikiem ciekawych warsztatów w ramach UNIC? Chcesz podzielić się wrażeniami? Napisz do nas: UNIC@uni.lodz.pl

Chcesz wiedzieć więcej o UNIC? Zajrzyj na stronę sojuszu 

Sfinansowane ze środków UE.
Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

 

Logotyp UE Dopinansowane ze środków UE