STREFA KANDYDATA

 

 

CZEŚĆ!

Witaj w Strefie Kandydata! Skoro tu jesteś, zapewne chcesz nas trochę lepiej poznać. Zacznijmy więc od podstaw. Jesteśmy młodym uniwersytetem - powstaliśmy 24 maja 1945 roku w sercu Polski. Mimo tak młodego (jak na szkołę wyższą) wieku należymy do największych uczelni w kraju.

Co nas wyróżnia?  Kreatywne podejście do kształcenia,  otwartość na to, co nowe i nieoczywiste, a także odważne dążenie do innowacyjnych rozwiązań. Wszystko to jest możliwe dzięki naszej niesamowitej społeczności, którą tworzy blisko 25 000 studentów i doktorantów oraz niemal 4 tysiące pracowników.

 • 13

  WYDZIAŁÓW
 • 100

  KIERUNKÓW
 • 50

  KIERUNKÓW PODYPLOMOWYCH I MBA
 • 4

  SZKOŁY DOKTORSKIE

WIEMY, CO WAŻNE

Nasze hasło to Uwolnij umysł! Wybraliśmy je nieprzypadkowo. Zdajemy sobie sprawę, jak w dzisiejszym świecie ważne jest poszerzanie horyzontów i rozwój umiejętności. Staramy się zapewnić naszym studentom wszystko, co jest do tego potrzebne.

TAK JEST U NAS

POMOŻEMY CI STAĆ SIĘ CZĘŚCIĄ TEGO ŁÓDZKIEGO, NIEOCZYWISTEGO ŚWIATA!

Poznaj nasze kierunki

Każdego roku dostosowujemy naszą ofertę - studiów stacjonarnych, podyplomowych i szkół doktorskich – do potrzeb kandydatów. Ściśle współpracujemy z biznesem, organizacjami pozarządowymi i ekspertami naukowymi. Zależy nam na tym, aby przekazywana przez nas wiedza znajdowała zastosowanie w obliczu wyzwań, przed jakimi aktualnie stają społeczeństwa. Przejdź do oferty studiów pierwszego i drugiego stopnia.

SPRAWDŹ NASZE KIERUNKI!

Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da.

prof. Tadeusz Kotarbiński, pierwszy Rektor UŁ