22 czerwca, 2017 r.

5000 zł od Rektora UŁ dla młodych, którzy mają pomysł na biznes

5000 zł od Rektora UŁ dla młodych, którzy mają pomysł na biznes

fot. UŁ

Za nami kolejna, dziewiąta już, edycja Konkursu Prezydenta Miasta Łodzi „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes”. Uniwersytet Łódzki od kilku lat aktywnie uczestniczy w realizacji konkursu, wspierając działania promocyjne oraz prace Kapituły Konkursowej. W tym roku nasza uczelnia była gospodarzem Gali Finałowej.


W auli Wydziału Filologicznego UŁ zgromadzili się uczestnicy konkursu oraz fundatorzy nagród - przedstawiciele firm i organizacji, a także zaproszeni goście. Przywitał ich prof. Tomasz Cieślak, prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Łódzkiego.


- Wszystkim uczestnikom konkursu życzę, aby ta gala była początkiem Państwa nowej, wspaniałej kariery. W Łodzi musi się udać – powiedział prof. Tomasz Cieślak.


Wśród uczestników i laureatów konkursu jest wielu studentów i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego. Do ich grona dołączył w tym roku Andrzej Dawid z projektem Grupa Concept Tours 3.0. Otrzymał nagrodę finansową w wysokości 5000 zł ufundowaną przez Rektora Uniwersytetu Łódzkiego dla najlepszego biznesplanu zgłoszonego w konkursie przez studenta lub absolwenta Uniwersytetu Łódzkiego.


- Dziękuję bardzo za to wyróżnienie. Cieszę się, że ta gala ma miejsce właśnie tu, na Uniwersytecie Łódzkim. Jestem przekonany, że w murach uczelni znajdują się ci młodzi, energiczni ludzie, którzy są przyszłością biznesu w Łodzi – powiedział Andrzej Dawid podczas odbierania nagrody.


Projekt laureata to niespotykane na rynku połączenie szkolnych, zagranicznych wyjazdów edukacyjno-językowych, z warsztatami prowadzonymi przez firmy szkoleniowo-coachingowe w zakresie m.in. efektywnej nauki, szybkiego czytania czy motywacji.


Więcej o projekcie: www.grupaconcepttours.pl


IX edycja Konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes” realizowana była w trzech kategoriach: Technologie Informatyczne (ICT), Ogólna oraz Plebiscyt Internautów. Inicjatywa ma przede wszystkim promować przedsiębiorcze postawy wśród młodych ludzi oraz zachęcać ich do wiązania swojej przyszłości z Łodzią. W tym roku inicjatywę wspierały 32 podmioty, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a także działający na rynku przedsiębiorcy, oraz instytucje okołobiznesowe. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem studentów i absolwentów szkół wyższych. Efekt ostatnich 8 edycji to ponad 1000 pomysłów biznesowych, blisko 300 profesjonalnych biznesplanów oraz ponad 140 firm funkcjonujących w wyniku udziału konkursie.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Opłaca się być Absolwentem UŁ
Następna wiadomość Prestiżowy grant dla humanistów i informatyków z UŁ