UŁ na 596. Urodziny Łodzi

Uniwersytet Łódzki po raz kolejny włącza się w świętowanie urodzin Łodzi. Podobnie jak rok temu, będziemy czytać łodzianom książki na ulicy Piotrkowskiej. Tym razem nasze stanowisko będzie można znaleźć przy ulicy Zamenhofa w sobotę 27.07, od 11:00 do 19:00. Książki będą czytać wykładowcy UŁ, dziennikarze i my - pracownicy Centrum Promocji UŁ. Zapraszamy też łodzian, którzy mają ochotę przeczytać fragment swojej ulubionej powieści lub wiersza.

Uniwersytet Łódzki po raz drugi włącza się w świętowanie urodzin Łodzi. Podobnie jak rok temu, będziemy czytać łodzianom książki na ulicy Piotrkowskiej. Tym razem nasze stanowisko będzie można znaleźć obok skrzyżowania Piotrkowskiej i Zamenhofa w sobotę 27.07, od 11:00 do 19:00.

Książki będą czytać wykładowcy UŁ, dziennikarze i my - pracownicy Centrum Promocji UŁ. Zapraszamy też łodzian, którzy mają ochotę przeczytać fragment swojej ulubionej powieści lub wiersza!

Rok temu czytaliśmy książki związane z Łodzią, w tym roku kategoria jest dowolna. (fot. M. Andrzejewski, UŁ)

W strefie "żywych audiobooków" będzie można posłuchać fragmentów ulubionych książek zaproszonych przez nas gości, ale również zrelaksować się na specjalnie przygotowanych leżakach i wybrać coś do samodzielnego przeczytania. Ciekawe lektury przygotują - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego i Biblioteka UŁ.

W ubiegłym roku czytaliśmy łodzianom książki związane tematycznie z Łodzią. Nasze stanowisko znajdowało się obok domu handlowego "Magda". Tym razem nie ograniczamy nikogo tematycznie - ma to być po prostu ulubiona książka.

Żeby nie zapomnieć o naszym wydarzeniu, zachęcamy do śledzenia go na Facebooku. Dla każdego, kto ma ochotę poczytać swoje ulubione teksty innym, znajdzie się dziesięć (lub nieco więcej) minut przed mikrofonem. Zapraszamy do słuchania i relaksowania się od godziny 11:00!

UŁ komentuje: Dlaczego nasz mózg lubi czytanie?UŁ komentuje: Dlaczego nasz mózg lubi czytanie?

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych. Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/redakcja: Centrum Promocji UŁ