7. Noc Biologów na WBiOŚ UŁ

Już po raz siódmy Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza do siebie miłośników nauk przyrodniczych. Noc Biologów 2019 odbędzie się w piątek, 11 stycznia, w budynkach: D (ul. Pomorska 141/143 - wejście od ulicy Matejki) oraz A (ul. Banacha 12/16). Serdecznie zapraszamy, ale uwaga - na niektóre zajęcia nie ma już miejsc, proszę uważnie przejrzeć program.

Mikrosuperbohaterowie, smog i witamina C

Noc Biologów na UŁ 2017 - YouTubeNoc Biologów na UŁ 2017 - YouTube

W tym roku Nocy Biologów przyświeca hasło "Biologia dla zdrowia", stąd propozycje Wydziału związane są z aspektami pro-zdrowotnymi i medycznymi. To będzie wieczór wypełniony pokazami, warsztatami eksperymentalnymi oraz wykładami popularno-naukowymi. Nie zabraknie także quizów, zagadek i gier.

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zapraszamy do wzięcia udziału w spektaklu teatralno-muzycznym. Będzie to wspaniała okazja, aby dowiedzieć się "Dlaczego smog jest groźny jak smok?". Będzie także można poznać niezwykłe właściwości wody i pobawić się z zabawnymi skaczącymi kuleczkami.

Co tak naprawdę znajduje się w napojach, które na co dzień wypijamy? Czy cukier jest zdrowy? Czy dobrze robimy okresie jesienno-zimowym suplementując się witaminą C? Na te pytanie odpowiedzą biolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego. Będą również wyjątkowe warsztaty, podczas których uczestnicy poznają mikrosuperbohaterów!

Domowe

spa i chmura relaksujących zapachów, czyli zajęcia o olejkach

eterycznych. Będą też naturalne kosmetyki - maści, kremy, odżywki,

pralinki do kąpieli oraz wykład o zastosowaniach produktów pszczelich w

medycynie.

A gdyby wzbogacić swoją dietę w kiełki? To niezwykle

bogate źródło cennych składników… Podczas Nocy Biologów nauczymy

wszystkich jak je wyhodować w warunkach domowych. Będzie też Pięćdziesiąt twarzy… Drobnoustrojów!

Kolejna propozycja to Światełko w mroku - spacer po głębinach oceanów, na dnie których można spotkać niezwykłe świecące mikroorganizmy.

Cały program Nocy Biologów organizowanej na Uniwersytecie Łódzkim można prześledzić na stronie: http://www.nocbiologow.pl/

Wstęp na większość atrakcji jest wolny, ale na niektóre wydarzenia wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. Współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba studiujących tutaj obcokrajowców, a polscy studenci poznają Europę, Azję, czy wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/