7 lutego, 2018 r.

Absolwenci prawa UŁ w czołówce

Absolwenci prawa UŁ w czołówce

fot. Maciej Andrzejewski - UŁ

Absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego zajęli drugie miejsce w skali kraju pod względem zdawalności egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. Możemy poszczycić się jednymi z najlepiej wykształconych przyszłych prawników w Polsce.


W poniedziałek – 5 lutego br. Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło wyniki egzaminów do których 30 września 2017 r. przystąpili wszyscy zainteresowani aplikacjami: adwokackimi, radcowskimi, notarialnymi i komorniczymi. Do egzaminów przystąpiło łącznie 7997 absolwentów z 44 uczelni – 18 publicznych, 22 niepublicznych i 4 zagranicznych.


Jak prezentują się wyniki? Egzaminy zdało 4325 osób, co stanowi 54,1 proc. kandydatów. Najlepiej poradzili sobie przyszli adwokaci – 56,9 proc., dalej radcy prawni – 54,7 proc., komornicy– 45,3 proc. i notariusza – 41,2 proc.


Absolwenci z Uniwersytetu Łódzkiego, podobnie jak przed rokiem, zajęli drugą lokatę z wynikiem 77,55 proc. Tuż za nami uplasował się Uniwersytet Adama Mickiewicza - 74,46 proc. Pierwsze miejsce należało do Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Z analiz przedstawionych przez Ministerstwo Sprawiedliwości wynika także, że absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego zajmują drugie miejsce w Polsce pod względem zdawalności na aplikacje korporacyjne w okresie od 2008 do 2017 r.


- Jest to wielki sukces absolwentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, którzy wykonują ogromną pracę w trakcie wymagających, trudnych studiów. Jest to również powód do dumy pracowników naukowo-dydaktycznych wydziału, zapewniających wysoki poziom nauczania, pozwalający na przygotowanie studentów do wyzwań zawodowych po opuszczeniu uczelni. – mówi prof. Radosław Olszewski, prodziekan WPiA ds. studiów stacjonarnych.


Więcej -> http://www.rp.pl/Aplikacjeegzaminy/302069938-Uczelnie-najlepiej-przygotowujace-do-egzaminow-na-aplikacje-prawnicze-w-2017.html

Poprzednia wiadomość UŁ komentuje: Przyszłość rynku pracy
Następna wiadomość Dobra nauka: Nowe gatunki skorupiaków z dna Centralnego Pacyfiku