Absolwentki WPiA UŁ z nagrodami Prezesa UOKiK

Klaudia Koman i Monika Koszek zajęły kolejno I i II miejsca w konkursie Prezesa UOKiK na najlepszą pracę magisterską dotyczącą ochrony konsumentów. Jak podkreślają organizatorzy, poziom był bardzo wysoki. Bardzo nas cieszy, że na podium znalazły się aż dwie absolwentki Wydziału Prawa i Administarcji UŁ. Gratulujemy laureatkom!

 

I miejsce przypadło Klaudii Koman za pracę "Umowy o dostarczanie treści i usług cyfrowych a ochrona konsumentów na rynku wewnętrznym: dyrektywa 2019/770 i perspektywa jej implementacji do prawa polskiego". Natomiast Monika Koszek zajęła II miejsce za swoją pracę "Odstąpienie od umowy zawartej na odległość oraz poza lokalem przedsiębiorstwa".

Promotorem pracy magisterskiej Klaudii Koman jest dr hab. Monika Namysłowska, prof. UŁ, kierownik Zakładu Europejskiego Prawa Prywatnego WPiA UŁ. Monika Koszek pracę magisterską napisała pod opieką dr. hab. Bartosza Kucharskiego, prof. UŁ z Katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego WPiA.

W tegorocznej edycji konkursu Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęły 32 prace. Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Prawa Konkurencji, a patronem Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Członkowie Kapituły konkursu na najlepszą pracę magisterską i doktorską poświęconą ochronie konsumentów:

· Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK, Przewodniczący

· prof. UW dr hab. Robert Grzeszczak, wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

· dr hab. prof. UŚ Monika Jagielska, wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

· Norbert Jeziolowicz, Dyrektor Zespołu Bankowości Detalicznej i Rynków Finansowych w Związku Banków Polskich

· dr Katarzyna Karasiewicz, wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, partner i radca prawny w kancelarii MJH Moskwa, Jarmul, Haładyj i Partnerzy

· Krzysztof Lehmann, Zastępca Dyrektora Delegatury UOKiK w Bydgoszczy

· dr hab. prof. UŁ Monika Namysłowska, profesor nadzwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, wspólnik w kancelarii Radców Prawnych Lubasz i Wspólnicy

· prof. dr hab. Jerzy Pisuliński, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

· dr hab. prof. UWr. Edyta Rutkowska-Tomaszewska, wykładowca akademicki na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego

· Izabela Szewczyk-Krzyżanowska, Dyrektor Departamentu Ochrony Zbiorowych Interesów Konsumentów w UOKiK

· prof. dr hab. Fryderyk Zoll, wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na Uniwersytecie w Osnabrück.


Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał: Wydział Prawa i Administracji UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ