Akademia Kompetencji 2017

Co, według studentów, wyróżnia atrakcyjnego pracodawcę? Często wymienianymi atrybutami są: dobre wynagrodzenie, benefity, możliwość rozwoju zawodowego… Jednak atrakcyjni pracodawcy, poza fachową wiedzą, oczekują od kandydatów szeroko rozwiniętych kompetencji miękkich. Właśnie naprzeciw takim potrzebom wychodzi projekt Akademia Kompetencji 2017 realizowany przez Biuro Karier UŁ.

W ramach XVIII już edycji Akademii Kompetencji Biuro Karier UŁ zapewnia ok. 1200 miejsc szkoleniowych w ramach 53 zróżnicowanych zajęć organizowanych we współpracy z 31 firmami i instytucjami otoczenia biznesu. Rozpoczęta w tym tygodniu rekrutacja uczestników na kwietniowe szkolenia odbywa się online i potrwa do 24.04.2017. Rekrutacja na szkolenia majowe rozpocznie się 24 kwietnia 2017 r.

Studenci będą mieli okazję zdobyć umiejętności i kompetencje, które ułatwią im rozpoczęcie kariery zawodowej. Z kolei dla firm, Akademia Kompetencji od lat jest szansą na budowanie wizerunku, zaprezentowanie swojego know-how i nawiązywanie relacji z przyszłymi pracownikami i klientami.

W 2016 r. w 50 szkoleniach w ramach Akademii Kompetencji wzięło udział 934 studentów i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego. Informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej: www.biurokarier.uni.lodz.pl.