5 kwietnia, 2018 r.

Akademia Kompetencji 2018

Akademia Kompetencji 2018

fot. pixabay

Na czele listy pożądanych pracodawców polscy studenci od lat umieszczają duże, międzynarodowe firmy, które na tle rynkowej średniej wyróżniają się na korzyść pod względem wynagrodzeń, benefitów i możliwości rozwoju zawodowego. Jednak atrakcyjni pracodawcy, poza fachową wiedzą, oczekują od kandydatów szeroko rozwiniętych kompetencji miękkich. Właśnie naprzeciw takim potrzebom wychodzi projekt Akademia Kompetencji realizowany przez Biuro Karier UŁ.


Od 9 do 27 kwietnia br. studenci oraz absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego będą brali udział w bezpłatnych szkoleniach, prowadzonych przez firmy i instytucje współpracujące z uczelnią. W ramach Akademii Kompetencji Biuro Karier UŁ zapewnia ok. 500 miejsc szkoleniowych w ramach 21 zróżnicowanych szkoleń i warsztatów organizowanych we współpracy z 15 firmami i instytucjami otoczenia biznesu. Szkolenia poprowadzą przedstawiciele m.in. takich firm jak PwC, Philips, Deloitte czy Accenture. Rekrutacja właśnie wystartowała.


Celem Akademii Kompetencji jest pomoc studentom w nabywaniu kompetencji ułatwiających podjęcie aktywności zawodowej. Przekazywana wiedza jest dla nich wyjątkowo cenna, ponieważ opiera się o doświadczenia praktyków biznesu. Dla firm Akademia Kompetencji od lat jest szansą na budowanie wizerunku, zaprezentowanie swojego know-how i nawiązywanie relacji z przyszłymi pracownikami i klientami.


W 2017 r. w szkoleniach w ramach Akademii Kompetencji wzięło udział 728 studentów i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego.


Pełna lista szkoleń oraz szczegółowe informacje o projekcie są dostępne stronie internetowej:


http://biurokarier.uni.lodz.pl/akademia-kompetencji-2018/

Poprzednia wiadomość Dobra nauka: Jak zapobiegać kryzysom finansowym?
Następna wiadomość Moc będzie z przedsiębiorczymi