Akademia Kompetencji 2018

Na czele listy pożądanych pracodawców polscy studenci od lat umieszczają duże, międzynarodowe firmy, które na tle rynkowej średniej wyróżniają się na korzyść pod względem wynagrodzeń, benefitów i możliwości rozwoju zawodowego. Jednak atrakcyjni pracodawcy, poza fachową wiedzą, oczekują od kandydatów szeroko rozwiniętych kompetencji miękkich. Właśnie naprzeciw takim potrzebom wychodzi projekt Akademia Kompetencji realizowany przez Biuro Karier UŁ.

Od 9 do 27 kwietnia br. studenci oraz absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego będą brali udział w bezpłatnych szkoleniach, prowadzonych przez firmy i instytucje współpracujące z uczelnią. W ramach Akademii Kompetencji Biuro Karier UŁ zapewnia ok. 500 miejsc szkoleniowych w ramach 21 zróżnicowanych szkoleń i warsztatów organizowanych we współpracy z 15 firmami i instytucjami otoczenia biznesu. Szkolenia poprowadzą przedstawiciele m.in. takich firm jak PwC, Philips, Deloitte czy Accenture. Rekrutacja właśnie wystartowała.

Celem Akademii Kompetencji jest pomoc studentom w nabywaniu kompetencji ułatwiających podjęcie aktywności zawodowej. Przekazywana wiedza jest dla nich wyjątkowo cenna, ponieważ opiera się o doświadczenia praktyków biznesu. Dla firm Akademia Kompetencji od lat jest szansą na budowanie wizerunku, zaprezentowanie swojego know-how i nawiązywanie relacji z przyszłymi pracownikami i klientami.

W 2017 r. w szkoleniach w ramach Akademii Kompetencji wzięło udział 728 studentów i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego.

Pełna lista szkoleń oraz szczegółowe informacje o projekcie są dostępne stronie internetowej: