Akademia Seniora Activus działa online!

Jedna z najprężniej działających organizacji skupiających seniorów na UŁ, Akademia Seniora Activus, przeniosła się do świata wirtualnego. Inauguracja spotkań on-line, ze względu na pandemię COVID-19, odbyła się za pośrednictwem aplikacji Teams ze specjalnym udziałem Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Elżbiety Żądzińskiej. Ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne nie zraziły seniorów do działania, semestr letni 2021 zaczęli bez przeszkód.

Rektor Elżbieta Żądzińska cieszy się, że seniorzy podejmują wysiłki, by nawet w trudnych warunkach podtrzymać możliwość spotkań.

- Życzę satysfakcji ze spotkań edukacyjnych i innych aktywności organizowanych dla seniorów w formach zdalnych. Mam nadzieję, że w nieodległym czasie powróci możliwość spotkań w formie stacjonarnej - dodała prof. E. Żądzińska.

ActivusOnline_100221Rektor_02

Organizator i prowadzący spotkanie Marek Chałas, prezes Fundacji Activus, podziękował Pani Rektor za zainaugurowanie spotkań Activus On-line w semestrze letnim 2021 r. oraz skierował do Pani Rektor prośbę o przekazanie podziękowań dla wielu pracowników Uniwersytetu Łódzkiego, którzy udzielają wsparcia na rzecz aktywności i edukacji seniorów.

Fundacja Activus została zarejestrowana w 2015 r. i podjęła działalność w formie zbliżonej do Uniwersytetu Trzeciego Wieku - jako Akademia Seniora Activus. W ramach umowy wieloletniej z Uniwersytetem Łódzkim siedziba AS Activus znajduje się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Większość zajęć stacjonarnych (do czasu pandemii Covid-19) również odbywało się w pomieszczeniach wspomnianego wydziału.

Wszechstronne wsparcie jakiego udziela Akademii Activus Uniwersytet Łódzki i Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ jest kluczowe dla działalności, szczególnie, że Fundacja i Akademia Activus prowadzą działalność o charakterze non-profit, a uczestnicy uiszczają jedynie niewielkie opłaty roczne na pokrycie kosztów organizacyjnych działalności.

EkSoc - Akademia Seniora

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał: Marek Chałas, Akademia Seniora Activus