19 lutego, 2021 r.

Akademia Seniora Activus działa online!

Akademia Seniora Activus działa online!

fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

Jedna z najprężniej działających organizacji skupiających seniorów na UŁ, Akademia Seniora Activus, przeniosła się do świata wirtualnego. Inauguracja spotkań on-line, ze względu na pandemię COVID-19, odbyła się za pośrednictwem aplikacji Teams ze specjalnym udziałem Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Elżbiety Żądzińskiej. Ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne nie zraziły seniorów do działania, semestr letni 2021 zaczęli bez przeszkód.


Rektor Elżbieta Żądzińska cieszy się, że seniorzy podejmują wysiłki, by nawet w trudnych warunkach podtrzymać możliwość spotkań.


- Życzę satysfakcji ze spotkań edukacyjnych i innych aktywności organizowanych dla seniorów w formach zdalnych. Mam nadzieję, że w nieodległym czasie powróci możliwość spotkań w formie stacjonarnej – dodała prof. E. Żądzińska.ActivusOnline_100221Rektor_02


Organizator i prowadzący spotkanie Marek Chałas, prezes Fundacji Activus, podziękował Pani Rektor za zainaugurowanie spotkań Activus On-line w semestrze letnim 2021 r. oraz skierował do Pani Rektor prośbę o przekazanie podziękowań dla wielu pracowników Uniwersytetu Łódzkiego, którzy udzielają wsparcia na rzecz aktywności i edukacji seniorów.


Fundacja Activus została zarejestrowana w 2015 r. i podjęła działalność w formie zbliżonej do Uniwersytetu Trzeciego Wieku – jako Akademia Seniora Activus. W ramach umowy wieloletniej z Uniwersytetem Łódzkim siedziba AS Activus znajduje się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Większość zajęć stacjonarnych (do czasu pandemii Covid-19) również odbywało się w pomieszczeniach wspomnianego wydziału.


Wszechstronne wsparcie jakiego udziela Akademii Activus Uniwersytet Łódzki i Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ jest kluczowe dla działalności, szczególnie, że Fundacja i Akademia Activus prowadzą działalność o charakterze non-profit, a uczestnicy uiszczają jedynie niewielkie opłaty roczne na pokrycie kosztów organizacyjnych działalności.


EkSoc - Akademia Seniora
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.


Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/


Materiał: Marek Chałas, Akademia Seniora Activus

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Mniejsza dzietność mimo 500 plus – badania UniLodz
Następna wiadomość Dzień Nauki Polskiej - życzenia Rektor UŁ