BPA w prestiżowej Blue Prism Academia

Automatyzacja Procesów Biznesowych - najnowszy kierunek studiów w ofercie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego - został oficjalnie przyjęty do prestiżowej Blue Prism Academia. To pierwszy kierunek w regionie i jeden z pierwszych kierunków w Polsce, który zaoferuje studentom praktyczną wiedzę z zakresu tworzenia robotów oraz możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu.

Akredytacja kierunku Automatyzacja Procesów Biznesowych (BPA) przez Blue Prism Academia to wyjątkowa szansa dla studentów na otrzymanie stale aktualizowanej wiedzy praktycznej dotyczącej budowania i kontroli zautomatyzowanych procesów, a także przygotowywania procesów wykorzystywanych w firmie do zrobotyzowania.

- Jest to podstawa programu kształcenia na kierunku BPA. Dzięki Akademii studenci będą mieli dostęp do najbardziej popularnego programu do tworzenia RPA oraz materiałów dydaktycznych. Będą mogli pracować na aktualnych materiałach i rozwiązywać zadania, znajdujące się poza zasięgiem kierunków, które nie są członkami Blue Prism Academia. Dzięki Academii studenci będą mogli przygotowywać swoje projekty kończące studia. Jest to forma zastępująca pisemną pracę licencjacką - mówi dr Artur Modliński z Wydziału Zarządzania UŁ, kierownik kierunku.

Do grona partnerów Blue Prism wchodzą najwięksi gracze w dziedzinie technologii, np.: Google, Microsoft, KPMG, IBM, Deloittle, Accenture, Capgemini czy EY.

W trakcie czterech z sześciu semestrów na kierunku Automatyzacja Procesów Biznesowych - BPA, studenci będą uczestniczyć w intensywnym kursie programu Blue Prism, który poprowadzą eksperci mający długoletnie doświadczenie w zakresie automatyzacji procesów biznesowych i tworzeniu robotów. Nabyte kwalifikacje będą mogli potwierdzić poprzez zdanie międzynarodowego egzaminu i zdobycie jednego z sześciu certyfikatów Blue Prism: Developer, Professional Developer, Solution Designer, ROM Architect, Technical Architect (V6), Installation Engineer (V6).

W trakcie studiów uczestnicy automatyzowania procesów w biznesie będą również realizowali takie przedmioty, jak: cyfrowa transformacja w zarządzaniu, komunikacja w środowisku wirtualnym, współpraca człowieka z maszyną, groupware i praca wirtualna, i-Management, etyka nowych technologii czy investor speech. Wszystko po to, aby ich wiedza i umiejętności praktyczne były na jak najwyższym poziomie, odpowiadającym potrzebom biznesu.

Więcej informacji o Automatyzacji Procesów Biznesowych oraz o rekrutacji na stronie kierunku.

Blue Prism to najczęściej wykorzystywany program w branży Robotyzacji Procesów Automatycznych (RPA), służący do automatyzowania działań z użyciem programów komputerowych. Umiejętność posługiwania się nim jest obecnie jedną z najbardziej poszukiwanych umiejętności na rynku pracy, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Automatyzowanie procesów z wykorzystaniem robotów to trend coraz widoczniej pojawiający się we współczesnym biznesie, od tworzenia elektronicznych faktur, poprzez reklamacje oraz rozmowy z konsumentami. Dlatego firmy poszukują specjalistów w takich zawodach jak: analityk RPA, developer RPA, kontroler robotów, specjalista ds. automatyzacji procesów czy ich optymalizacji.

University Academia Full Color

Dodatkowe informacje:

dr Artur Modliński

Kierownik kierunku Automatyzacja Procesów Biznesowych (BPA)

Kierownik Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją

E-mail: artur.modlinski@uni.lodz.pl

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał: Wydział Zarządzania UŁ