Bezdomność jako problem badawczy – otwarte seminarium

Interdyscyplinarne Centrum Studiów Miejskich Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na kolejne spotkanie naukowe z cyklu "Dyskusje Miejskie". Tym razem poświęcone ono zostanie zagadnieniu bezdomności.

"Bezdomność jako problem badawczy i wyzwanie współczesnych polityk miejskich" - tego tematu dotyczyć będą wystąpienia prelegentów podczas kolejnego otwartego seminarium, które odbędzie się w środę, 15 marca w godzinach 17.00-19.00 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, w Auli T-401. Uczestnicy będą mieli okazje posłuchać nie tylko o samym zagadnieniu bezdomności w Łodzi, ale również o różnorodności podejść badawczych w tym temacie oraz o planistycznych uwarunkowaniach poprawy sytuacji mieszkaniowej osób wykluczonych.

W spotkaniu wezmą udział dr hab. Inga B. Kuźma z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ, mgr Łucja Lange z Instytutu Socjologii oraz dr Tomasz Majda z Towarzystwa Urbanistów Polskich i SGGW w Warszawie. Po wystąpieniach prelegentów przewidziano czas na dyskusję. W ramach seminarium zaplanowano również promocję książki "Bezdomność w Łodzi" pod redakcją Ingi B. Kuźmy i Ł. Lange.