16 lipca, 2020 r.

BISUL – Twoje dziecko zasługuje na najlepsze kształcenie

fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

Międzynarodowa szkoła British International School of the University of Lodz (BISUL), działająca przy Uniwersytecie Łódzkim od 2013 roku, wkracza w kolejny etap dynamicznego rozwoju. 1 sierpnia załogę BISUL wzmocni swoimi kwalifikacjami i cennym doświadczeniem międzynarodowym Pan Christopher Uden, który obejmie stanowisko nowego dyrektora placówki. To jednak nie koniec dobrych wieści. W ostatnim czasie Szkoła pozytywnie przeszła proces akredytacji do IB Diploma Programme, czyli prestiżowego trybu kształcenia, i od września br. będzie mogła przygotowywać uczniów do międzynarodowej matury.

BISUL to szkoła, która jako jedyna w centralnej Polsce kształci dzieci różnych narodowości zgodnie z brytyjską podstawą programową. Etapy nauczania obejmują przedszkole, szkołę podstawową oraz szkołę średnią, zapewniając uczniom wiedzę i umiejętności na światowym poziomie. Szkoła umożliwia zdobycie kwalifikacji takich jak Cambridge IGCSE, Cambridge International AS i A-level, będących przepustką do studiowania na cenionych kierunkach, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Od niedawna BISUL uzyskała także akredytację do prowadzenia Programu Matury Międzynarodowej IB Diploma Programme – ścieżki kształcenia zapewniającej wszechstronny rozwój uczniów, uwzględniający społeczne zaangażowanie oraz pobudzanie kreatywności.

- Akredytacja IB Diploma Programme to efekt wieloletnich starań oraz ciągłego podwyższania standardów nauczania, jakim hołdujemy w naszej szkole – mówi Aleksandra Suszczewicz, Prezes Zarządu w BISUL. – Wymagania, jakie należy spełnić, by dołączyć do grona IB Schools, są niezwykle rygorystyczne, stąd też nasza ogromna satysfakcja i duma z osiągnięcia tego celu. Warto też zaznaczyć, że swoje decyzje i działania opieramy o najnowsze trendy w dziedzinie kształcenia, mając przede wszystkim na uwadze specyficzne potrzeby naszych uczniów i ich rodziców. Zmieniamy się właśnie dla nich.

IMG_20200619_111111Christopher Uden - nowy dyrektor BISUL od 1.08.2020 (fot. arch. pryw.)

W związku z dynamicznym rozwojem Szkoły Rada Nadzorcza zdecydowała o powołaniu na stanowisko Dyrektora BISUL Pana Christophera Udena. Pan Uden ukończył kierunek Leading Teaching and Learning na Uniwersytecie Dundee. Jego doświadczenie obejmuje zarządzanie polskimi oraz zagranicznymi szkołami o profilu międzynarodowym, w tym w Warszawie i Moskwie, w których realizowano m.in. Cambridge IGCSE, AS/A Levels, IB Diploma Programme czy polską podstawę programową. Kierując placówkami, wprowadzał w nich innowacje innowacyjne rozwiązania dydaktyczne oparte na nowoczesnych metodach kształcenia.

- Cieszymy się, że do władz Szkoły dołącza menedżer od wielu lat związany z branżą, o najwyższych kwalifikacjach do zarządzania w sektorze edukacji międzynarodowej. To dla nas wzmocnienie o wielkie doświadczenie, szczególnie ważne w czasie trwającej pandemii, w pełnym wyzwań okresie nauczania zdalnego – dodał Przemysław Fabjanowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej BISUL.

BISUL została założona przez Uniwersytet Łódzki 7 lat temu w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na międzynarodową edukację w Łodzi. Od tamtego czasu prowadzi ścisłą współpracę z uczelnią, opierając się na jej doświadczeniach, wiedzy oraz kontaktach ze specjalistami. Wspólnie zapewniają kompleksowe wykształcenie dla dzieci obcokrajowców coraz liczniej przyjeżdżających do Łodzi i regionu. Znaczną część szkolnej społeczności tworzą także obywatele polscy, dla których ważny jest wysoki poziom edukacji opartej na międzynarodowych standardach.

Obecnie społeczność BISUL tworzy 140 uczniów z 25 krajów, kształcących się pod opieką blisko 40 doświadczonych nauczycieli.Chętnych do zapoznania się z ofertą kształcenia zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 510 565 389. Zapytanie można również wysłać na adres: admissions@interschool.uni.lodz.pl.

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst źródłowy: BISUL

Redakcja: Centrum Promocji UŁ