BISUL – Twoje dziecko zasługuje na najlepsze kształcenie

Międzynarodowa szkoła British International School of the University of Lodz (BISUL), działająca przy Uniwersytecie Łódzkim od 2013 roku, wkracza w kolejny etap dynamicznego rozwoju. 1 sierpnia załogę BISUL wzmocni swoimi kwalifikacjami i cennym doświadczeniem międzynarodowym Pan Christopher Uden, który obejmie stanowisko nowego dyrektora placówki. To jednak nie koniec dobrych wieści. W ostatnim czasie Szkoła pozytywnie przeszła proces akredytacji do IB Diploma Programme, czyli prestiżowego trybu kształcenia, i od września br. będzie mogła przygotowywać uczniów do międzynarodowej matury.

BISUL to szkoła, która jako jedyna w centralnej Polsce kształci dzieci różnych narodowości zgodnie z brytyjską podstawą programową. Etapy nauczania obejmują przedszkole, szkołę podstawową oraz szkołę średnią, zapewniając uczniom wiedzę i umiejętności na światowym poziomie. Szkoła umożliwia zdobycie kwalifikacji takich jak Cambridge IGCSE, Cambridge International AS i A-level, będących przepustką do studiowania na cenionych kierunkach, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Od niedawna BISUL uzyskała także akredytację do prowadzenia Programu Matury Międzynarodowej IB Diploma Programme - ścieżki kształcenia zapewniającej wszechstronny rozwój uczniów, uwzględniający społeczne zaangażowanie oraz pobudzanie kreatywności.

- Akredytacja IB Diploma Programme to efekt wieloletnich starań oraz ciągłego podwyższania standardów nauczania, jakim hołdujemy w naszej szkole - mówi Aleksandra Suszczewicz, Prezes Zarządu w BISUL. - Wymagania, jakie należy spełnić, by dołączyć do grona IB Schools, są niezwykle rygorystyczne, stąd też nasza ogromna satysfakcja i duma z osiągnięcia tego celu. Warto też zaznaczyć, że swoje decyzje i działania opieramy o najnowsze trendy w dziedzinie kształcenia, mając przede wszystkim na uwadze specyficzne potrzeby naszych uczniów i ich rodziców. Zmieniamy się właśnie dla nich.

IMG_20200619_111111Christopher Uden - nowy dyrektor BISUL od 1.08.2020 (fot. arch. pryw.)

W związku z dynamicznym rozwojem Szkoły Rada Nadzorcza zdecydowała o powołaniu na stanowisko Dyrektora BISUL Pana Christophera Udena. Pan Uden ukończył kierunek Leading Teaching and Learning na Uniwersytecie Dundee. Jego doświadczenie obejmuje zarządzanie polskimi oraz zagranicznymi szkołami o profilu międzynarodowym, w tym w Warszawie i Moskwie, w których realizowano m.in. Cambridge IGCSE, AS/A Levels, IB Diploma Programme czy polską podstawę programową. Kierując placówkami, wprowadzał w nich innowacje innowacyjne rozwiązania dydaktyczne oparte na nowoczesnych metodach kształcenia.

- Cieszymy się, że do władz Szkoły dołącza menedżer od wielu lat związany z branżą, o najwyższych kwalifikacjach do zarządzania w sektorze edukacji międzynarodowej. To dla nas wzmocnienie o wielkie doświadczenie, szczególnie ważne w czasie trwającej pandemii, w pełnym wyzwań okresie nauczania zdalnego - dodał Przemysław Fabjanowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej BISUL.

BISUL została założona przez Uniwersytet Łódzki 7 lat temu w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na międzynarodową edukację w Łodzi. Od tamtego czasu prowadzi ścisłą współpracę z uczelnią, opierając się na jej doświadczeniach, wiedzy oraz kontaktach ze specjalistami. Wspólnie zapewniają kompleksowe wykształcenie dla dzieci obcokrajowców coraz liczniej przyjeżdżających do Łodzi i regionu. Znaczną część szkolnej społeczności tworzą także obywatele polscy, dla których ważny jest wysoki poziom edukacji opartej na międzynarodowych standardach.

Obecnie społeczność BISUL tworzy 140 uczniów z 25 krajów, kształcących się pod opieką blisko 40 doświadczonych nauczycieli.Chętnych do zapoznania się z ofertą kształcenia zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 510 565 389. Zapytanie można również wysłać na adres: admissions@interschool.uni.lodz.pl.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst źródłowy: BISUL