Blisko 95 tys. dla WOŚP - rekord zbiórki UŁ!

Zgodnie z wieloletnią tradycją, studenci ze Studenckiego Koła Naukowego "Inwestor" zorganizowali, w ramach projektu "Zbudujmy razem serce", zbiórkę podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku udało im się pobić rekord z poprzedniej edycji - zebrali łącznie 94 772,03 zł.

Poniżej prezentujemy solidną garść statystyk z tegorocznego finału:

· 5,5 tony zebranych grosików

· 35 wolontariuszy

· 92 316,03 zł to rozliczona kwota potwierdzona

· 2 456 zł - kwota z eSkarbonki

· 94 772,03 zł - kwota zebrana ogółem

W porównaniu z ubiegłoroczną edycją:

· o 22 890,83 zł zebrano więcej niż podczas ostatniej edycji

· 16 552,46 zł - o tyle został pobity rekord z roku 2018

Sukces naszych studentów jest wynikiem ich ciężkiej pracy:

· około 10 godzin zbierania monet

· około 40 godzin segregacji monet

· około 6 godzin konwoju

· około 46 godzin poświęcone w czasie JEDNEGO tygodnia, aby przekazać pieniądze fundacji

… która miała też swój medialny wymiar:

· 2 wejścia na żywo w TVN

Jednocześnie, jak zaznacza Krzysztof Tobera, koordynator projektu, studenci nie składają broni - Mam nadzieję, że w czasie kolejnej edycji wykręcimy jeszcze wyższe liczby i przekroczymy magiczną liczbę 100 tyś zł - mówi.

Uniwersytet Łódzki jest bardzo dumny ze swoich studentów i serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wspierają naszą akcję "Zbudujmy razem serce". Widzimy się w styczniu 2021 w Manufakturze, szykujcie "złoto"!

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/