21 czerwca, 2019 r.

Brąz dla siatkarek plażowych z UŁ

Brąz dla siatkarek plażowych z UŁ

fot. AZS

64 pary reprezentujące 41 uczelni wzięły udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej, które odbyły się w ten weekend na plaży miejskiej w Gdyni. Dominika Bilicka i Dorota Strąg z Uniwersytetu Łódzkiego po wygranej w tie-breaku z reprezentantkami Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu zdobyły brązowy medal ustępując jedynie przedstawicielkom UW oraz Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie. Była to ostatnia impreza całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski.


W turnieju kobiet w finale Agnieszka Adamek i Izabela Błasiak z Uniwersytetu Warszawskiego pokonały Anetę Kaczmarek i Kingę Legietę z Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie 2:0 (21:17, 24:22). Z kolei brązowe medale wywalczyły Dominika Bilicka i Dorota Strąg z Uniwersytetu Łódzkiego po wygranej w tie-breaku z reprezentantkami Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu Justyną Kozłowską i Weroniką Antczak 2:1 (21:15, 11:21, 15:13).


Uniwersytet Warszawski wygrał klasyfikacje drużynowe Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn, które zakończyły się w niedzielę na plaży miejskiej w Gdyni. W turnieju pań triumfowała para z Uniwersytetu Warszawskiego, a u panów najlepsi byli przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.


Ciekawie było też w turnieju mężczyzn, a finał był niezwykłą reklamą akademickiej siatkówki plażowej. Michał Głowacki i Michał Witkoś (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku) ostatecznie okazali się lepsi od pary Adam Manios, Michał Korycki (Społeczna Akademia Nauk w Łodzi), ale do zwycięstwa potrzebowali tie-breaka. Białostoczanie triumfowali w pierwszym secie 21:16, w drugim dokładnie odwrotnym wynikiem zrewanżowali się im łodzianie, ale w decydującej partii 15:9 wygrali Głowacki i Witkoś. Brązowe medale trafiły na szyje reprezentantów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Jakuba Zabłockiego i Rafała Maluchnika, którzy pokonali Karola Borkowskiego i Jakuba Makara (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie) 2:1 (21:18, 18:21, 15:9).


Organizacja Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej przez AZS Uniwersytetu Gdańskiego współfinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem strategicznym imprezy jest Grupa LOTOS S.A. Wśród partnerów AMP w piłce siatkowej są także Gdyńskie Centrum Sportu i firma Stena Line.


Gratulujemy!

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

KOBIETY

 1. Agnieszka Adamek / Izabela Błasiak (Uniwersytet Warszawski)
 2. Aneta Kaczmarek / Kinga Legieta (Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie)
 3. Dominika Bilicka / Dorota Strąg (Uniwersytet Łódzki)

KLASYFIKACJA GENERALNA

 1. Uniwersytet Warszawski
 2. Uniwersytet Gdański
 3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

MĘŻCZYŹNI

 1. Michał Głowacki / Michał Witkoś (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku)
 2. Adam Manios / Michał Korycki (Społeczna Akademia Nauk w Łodzi)
 3. Jakub Zabłocki / Rafał Maluchnik (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

KLASYFIKACJA GENERALNA

 1. Uniwersytet Warszawski
 2. Politechnika Opolska
 3. Uniwersytet Gdański
Poprzednia wiadomość Taniec ma wpływ na naszą psychikę? – badania doktoranta UŁ
Następna wiadomość "Traktat o dobrej robocie" w nowym wydaniu