BUŁa znów otwarta!

Od dnia 30.11.2020 r. Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego jest znów otwarta, na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r., zgodnie z którym do dnia 27 grudnia 2020 r. prowadzenie przez biblioteki publiczne i naukowe działalności polegającej na udostępnianiu zbiorów jest dopuszczalne pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m² powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy.

REJESTRACJA NOWYCH CZYTELNIKÓW

Konto biblioteczne będzie można aktywować osobiście w Bibliotece UŁ lub w Bibliotece Wydziału UŁ, przestrzegając zaleceń służb sanitarnych. Możliwe będzie założenie konta bibliotecznego online, umożliwiającego korzystanie ze zbiorów BUŁ i bibliotek wydziałowych. W tym celu należy wysłać mail na adres: bul.wm@lib.uni.lodz.pl z poczty elektronicznej studenckiej lub służbowej założonej w domenie UŁ. W odpowiedzi zostaną przesłane niezbędne informacje i instrukcje. Aby móc korzystać z książkomatu BUŁ, należy dokonać autoryzacji karty bibliotecznej/legitymacji studenckiej w BUŁ.

WYPOŻYCZANIE I ZWROTY KSIĄŻEK

Książki będzie można zamawiać za pośrednictwem katalogu on-line z lokalizacją odbioru KSIĄŻKOMAT (usługa dostępna dla społeczności akademickiej UŁ i absolwentów UŁ) lub WYPOŻYCZALNIA i odebrać je osobiście w Bibliotece UŁ, przestrzegając zasad sanitarnych.

Zwrotu książek można dokonać w następujący sposób:

· skorzystać z KSIĄŻKOMATU (usługa dostępna dla społeczności akademickiej UŁ i absolwentów UŁ);

· włożyć do WRZUTNI znajdującej się w budynku BUŁ (w godzinach otwarcia WYPOŻYCZALNI);

· oddać osobiście w WYPOŻYCZALNI, przestrzegając zasad sanitarnych.

Zwrócone przez Czytelników książki zostaną poddane kwarantannie i odłożone w wyznaczone miejsce na okres 3 dni. Zamówienie na te same książki będzie można złożyć po upływie kwarantanny.

Godziny otwarcia:

KSIĄŻKOMAT - przez całą dobę

WYPOŻYCZALNIA - pon., śr., pt. 10.00-17.00; wt., czw. 13.00-20.00; sob. 10.00-17.00

WRZUTNIA - pon., śr., pt. 10.00-17.00; wt., czw. 13.00-20.00; sob. 10.00-17.00

Dla społeczności akademickiej UŁ i absolwentów UŁ udostępnione zostaną czytelnie:

1. CZYTELNIA GŁÓWNA - 15 miejsc do pracy, 2 stanowiska komputerowe, stanowisko do korzystania z wersji elektronicznych rozpraw doktorskich przed obroną, stanowisko do korzystania z mikrodanych Eurostatu.

2. CZYTELNIA HISTORYCZNA - 15 miejsc do pracy, 2 stanowiska komputerowe.

3. CZYTELNIA ZBIORÓW SPECJALNYCH - 5 miejsc do pracy, 1 stanowisko komputerowe. Udostępniane będą zasoby wszystkich sekcji Oddziału Zbiorów Specjalnych, po umówieniu wizyty i ustaleniu szczegółów zamówienia z pracownikiem sekcji odpowiedzialnym za dany typ zbiorów.

Zamówienia na publikacje do Czytelni Historycznej i Czytelni Głównej będzie można złożyć za pośrednictwem katalogu online, po uprzednim umówieniu terminu (rezerwacji miejsca).

Nadal ograniczony pozostaje dostęp do księgozbiorów podręcznych, katalogów kartkowych, publikacji znajdujących się w wolnym dostępie oraz urządzeń aktywowanych dotykiem (komputery, skanery, kopiarki).

Godziny otwarcia:

CZYTELNIA GŁÓWNA - pon., śr., pt. 10.00-17.00; wt., czw. 13.00-20.00; sob. 10.00-17.00

CZYTELNIA HISTORYCZNA - pon., śr., pt. 10.00-17.00; wt., czw. 13.00-20.00; sob. 10.00-17.00

CZYTELNIA ZBIORÓW SPECJALNYCH - śr. 10.00-12.00, czw. 16.00-18.00

Pozostałe usługi dostępne w BUŁ to m.in. zamawianie kopii cyfrowych z książek i czasopism, Wypożyczalnia Międzybiblioteczna, Pracownia Reprograficzna, Informatorium, sporządzanie bibliografii do prac naukowych, szkolenia online, subskrybowane zasoby elektroniczne, Biblioteka Cyfrowa UŁ, Repozytorium UŁ, udostępnianie doktoratów przed obroną, American Corner, Komora Fumigacyjna, Sklep Uniwersytetu Łódzkiego.

W przypadku pytań lub wątpliwości Biblioteka zachęca do korzystania z usługi WIRTUALNY ASYSTENT BUŁ: https://asystent.lib.uni.lodz.pl/https://asystent.lib.uni.lodz.pl/ oraz do kontaktu mailowego bądź telefonicznego.

Szczegółowe informacje znajdują się w komunikacie dostępnym na stronie internetowej Biblioteki UŁ.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał źródłowy: BUŁ