Czasopisma UŁ lepiej punktowane

Przedstawiamy zaktualizowaną listę czasopism punktowanych, recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz wydawnictw monografii naukowych. Nowy wykaz opublikowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zawiera aż 46 czasopism punktowanych afiliowanych przy Uniwersytecie Łódzkim.

Listy MNiSW zostały zaktualizowane o periodyki indeksowane w międzynarodowej bazie ERIH PLUS, którym przyznano po 20 punktów. Aktualizacja dotyczy również afiliowanego przy Wydziale Filologicznym UŁ czasopisma "Text Matters. A Journal of Literature, Theory and Culture", któremu w ramach ponownej oceny Komisja Ewaluacji Nauki przyznała 70 punktów.

Wśród nowych periodyków uwzględnionych w wykazie znalazły się czasopisma wydawane na wydziałach:

Ekonomiczno-Socjologicznym

Ekonomia Międzynarodowa