Dni Kultury Chińskiej 2018

Na Uniwersytecie Łódzkim studiuje ponad dwa tysiące studentów z zagranicy, reprezentujących 95 różnych narodowości - w tym około 100 obywateli Chin. Z myślą zarówno o nich, jak i o wszystkich zainteresowanych kulturą Chin, na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym zorganizowano Dni Kultury Chińskiej.

W dniach 19-23 marca br. w budynku Wydziału będzie można nie tylko użyć pałeczek do degustacji kuchni chińskiej, ale również zobaczyć pokazy tai-chi. Ta sztuka walki będąca systemem ćwiczeń fizycznych, kładzie nacisk na równowagę, koordynację i rozluźnienie w ruchu. Podstawy tai-chi zostaną zaprezentowane przez studentkę pochodzącą z oryginalnej wioski tai chi - Chenjiagou.

Jakie dodatkowe atrakcje spotkają uczestników? Na pasjonatów czekają warsztaty z języka chińskiego i kaligrafii. Śmiałkowie będą mogli zmierzyć się w turnieju gier. Picie prawdziwej chińskiej herbaty oraz udział w koncercie gongów to atrakcje dla zwolenników mniej angażujących "sportów". Relaksacyjny koncert gongów wykona wyjątkowy muzyk Łukasz Tchórzewski.

Głównym celem wydarzenia jest promocja kultury chińskiej wśród studentów naszej uczelni, jak również zwrócenie uwagi na współpracę Uniwersytetu Łódzkiego z wieloma uczelniami chińskimi.

Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy chińskich studentów UŁ przebywających w Polsce w ramach programu 2+2 oraz Mobility Direct. Pierwsza edycja odbyła się w 2016 r.

Dokładny program wydarzenia -> http://www.eksoc.uni.lodz.pl/dni-kultury-chinskiej-2018/

Materiał źródłowy: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

Redakcja: Centrum Promocji