Doktorantka UŁ wyróżniona

Paulina Długosz, studentka II roku Studiów Doktoranckich Nauk Humanistycznych na UŁ, została laureatką nagrody przyznawanej przez Prezydenta Miasta Łodzi za szczególne osiągnięcia w kategorii "Twórczość artystyczna, upowszechnianie i ochrona kultury" w dziedzinie "Upowszechnianie kultury".

Doktorantka otrzymała wspomniane wyróżnienie za dotychczasowe działania na rzecz dostosowania programów edukacyjnych oraz przestrzeni wystawienniczych Muzeum Miasta Łodzi (MMŁ) dla osób z niepełnosprawnościami i pochodzących ze środowisk o utrudnionym dostępie do kultury.

Aktywność Pauliny Długosz, związanej zawodowo z MMŁ, jest efektem prowadzonych przez nią licznych projektów edukacyjnych oraz realizowanego obecnie na Uniwersytecie i w Muzeum programu doktoratu wdrożeniowego "Ocena oraz weryfikacja współczesnych metod przekładu kodu wizualnego obiektu sztuki oraz obiektu historycznego na język opisowy w przestrzeni edukacyjnej muzeum".

Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali inaugurującej sezon kulturalny 2019/2020 w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy!

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał źródłowy: Bartosz Kałużny, Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ