30 marca, 2021 r.

Doktoraty wdrożeniowe UŁ: rozpoczęcie kolejnej edycji

Doktoraty wdrożeniowe UŁ: rozpoczęcie kolejnej edycji

Uniwersytet Łódzki otworzył nabór do V edycji programu “Doktorat wdrożeniowy”. Jego uczestnicy zrealizują badania naukowo-wdrożeniowe z wybranymi podmiotami społeczno-gospodarczymi i przedsiębiorstwami. Do programu mogą zgłosić się wszyscy studenci UŁ, którzy obronili tytuł magistra i planują aplikację do szkół doktorskich na naszej uczelni. Nabór będzie trwał w od 31 marca do 31 maja.


Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją [kliknij] zawierającą informacje o warunkach konkursu i procesie aplikacji.


Głównym celem doktoratu wdrożeniowego jest przygotowanie rozprawy doktorskiej, która znajdzie zastosowanie w pracy i działaniu konkretnej firmy. Doktoranci, pod okiem dwóch opiekunów – naukowego na uczelni i przemysłowego w siedzibie firmy, będą pracować nad rozwiązaniem problemu, który zgłasza przedsiębiorca.


Warunki przystąpienia do programu:

  • przyjęcie do szkoły doktorskiej osoby, która jest albo zostanie zatrudniona w pełnym wymiarze czasu pracy przez wybrany podmiot; wspomniany podmiot musi wyrazić zgodę na jej kształcenie w szkole doktorskiej w ramach programu i zapewni jej opiekuna pomocniczego;
  • wyznaczenie przez uczelnię opiekuna pomocniczego, wskazanego przez podmiot zatrudniający doktoranta spośród pracowników tego podmiotu.


Finansowanie

Doktoranci, korzystający z programu, otrzymają stypendia w następującej wysokości:

  • 3 450 zł miesięcznie – do miesiąca, w którym została przeprowadzona ocena śródokresowa;
  • 4 450 zł miesięcznie – po miesiącu, w którym została przeprowadzona ocena śródokresowa.


Przedsiębiorstwa

Podmioty, które już współpracują z UŁ w ramach programu, to m.in.: Sieć badawcza Łukasiewicz – Instytut Włókiennictwa (Łódź) oraz Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych (Warszawa); Centrum Innowacji i Transferu Technologii (Łódź); Grupa Lotos S.A. (Gdańsk); Bionanopark (Łódź); Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości (Łódź); Lumileds Poland S.A. (Pabianice); EC1 Łódź Miasto Kultury w Łodzi; ABB Sp. z o.o. (Aleksandrów Łódzki); Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „JA-TY-MY” (Łódź); Państwowe Muzeum Etnograficzne (Warszawa). Chemat Sp. z o.o. (Konin); Zarząd Inwestycji Miejskich (Łódź).


Aplikacja

Zainteresowanych udziałem w programie zapraszamy do kontaktu:

Agnieszka Wojnarowska

e-mail: agnieszka.wojnarowska@uni.lodz.pl

tel. 42-635-49-49; 889-052-646

lub

Dominika Rostocka

e-mail: dominika.rostocka@uni.lodz.pl

tel. 42-635-41-68/71
Tekst źródłowy: Centrum Nauki UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁUniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.


Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/


Poprzednia wiadomość „Dzieci w ogrodzie” – w urodziny Tadeusza Kotarbińskiego [ENG. VER]
Następna wiadomość Etnolog UŁ o Wielkanocy 2021 dla GW Łódź