Dołączcie do Narodowej Reprezentacji Akademickiej!

Do piątku 07.02.2022 studentki i studenci UŁ mogą zgłaszać się do III edycji programu Narodowa Reprezentacja Akademicka, prowadzonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Poniżej pełna informacja na ten temat.

Grafika programu NRA MEiN

Szanowni Państwo, Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

serdecznie zachęcam Was do zgłaszania się do III edycji programu Narodowa Reprezentacja Akademicka, prowadzonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zajęcia w ramach Narodowej Reprezentacji Akademickiej prowadzone będą w ramach indywidualnego toku nauczania, dostosowanego do Waszych planów treningowych i kalendarza zawodów. Jeśli jesteście aktywnymi sportowcami, pomożemy Wam studiować i rozwijać jednocześnie Waszą karierę sportową. Zgłaszajcie się do piątku 07.02.2022!

Do programu NRA mogą zgłaszać się studenci-sportowcy przygotowujący się do letnich lub zimowych Igrzysk Olimpijskich, Paraolimpiady lub Igrzysk Głuchych.

Poza tym, studentki i studenci muszą spełniać jedno z poniższych kryteriów:

•    być medalistą Igrzysk Olimpijskich lub igrzysk europejskich, lub mistrzostw świata seniorów, lub mistrzostw Europy seniorów w sportach olimpijskich; a w przypadku osób z niepełnosprawnością – medalistą igrzysk paraolimpijskich lub mistrzostw świata, lub mistrzostw Europy w sportach paraolimpijskich; w przypadku osób niedosłyszących – medalistą igrzysk głuchych lub mistrzostw świata lub mistrzostw Europy głuchych w sportach objętych programem igrzysk głuchych;
•    znajdować się w grupie szkolenia olimpijskiego A1 i A2;
•    być medalistą uniwersjad i akademickich mistrzostw świata – do ukończenia 30. roku życia;
•    posiadać aktualną międzynarodową klasę mistrzowską (MM) – do ukończenia 30. roku życia;
•    posiadać aktualną klasę mistrzowską (M) – do ukończenia 30. roku życia.

Zainteresowanych, spełniających powyższe wymagania, zapraszamy do kontaktu (do piątku 07.02.2022) ze mną - Dyrektorem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ - mgr Leszkiem Piąstką - na adres mailowy leszek.piastka@uni.lodz.pl lub o kontakt telefoniczny 721 456 423.

Studenci proszeni są również o nadesłanie skanu zaświadczenia o posiadanej aktualnie klasie sportowej wydanego przez właściwy Polski Związek Sportowy.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

mgr Leszek Piąstka