7 kwietnia, 2017 r.

Dr Krzysztof Paweł Woźniak autorem najlepszej książki o Łodzi

Dr Krzysztof Paweł Woźniak autorem najlepszej książki o Łodzi

fot. Wydawnictwo UŁ

Z radością informujemy, że Nagrodę Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego za rok 2016 w kategorii najlepsza książka o Łodzi uzyskała publikacja „Rajmund Rembieliński. Wizjoner i menadżer Łodzi przemysłowej. Raporty z lat 1824-1830” autorstwa dr Krzysztofa Pawła Woźniaka z Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego.


Jest to 25. edycja Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Nagroda ma charakter honorowy i przyznawana jest w czterech kategoriach: Najlepsza książka o Łodzi, Najlepsza książka o Ziemi Łódzkiej, Najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi, Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej. Nagroda objęta jest Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego, Witolda Stępnia.


Jej laureaci otrzymują statuetki wykonane według projektu artysty rzeźbiarza, Rafała Frankiewicza oraz dyplomy przygotowane przez artystę plastyka Włodzimierza Rudnickiego.


Uroczystość wręczenia Nagród Złoty Ekslibris odbędzie się 27 kwietnia 2017 r. o godz. 12.00 w WBP im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi.


Serdecznie gratulujemy!

Poprzednia wiadomość Spotkanie dla maturzystów w Centrum Nauki i Techniki EC1
Następna wiadomość Wybieram Łódź