Drzwi Otwarte Łodzi Akademickiej

Łódź to bardzo dobre miejsce na życie, na karierę, na rozwój, na…studiowanie, podkreślali wszyscy prelegenci - przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej oraz Urzędu Miasta Łodzi na spotkaniu Drzwi Otwarte Łodzi Akademickiej. Do Auli Uniwersytetu Medycznego przyjechało ponad ośmiuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Bełchatowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Łęczycy, Piotrkowa Trybunalskiego, Sieradza i Łodzi. Władze Uniwersytetu Łódzkiego reprezentował prof. Tomasz Cieślak, Prorektor ds. studenckich.

- Ja osobiście bardzo wam zazdroszczę, że studia dopiero przed wami. Łódź się zmienia i zmieniać się będzie na waszych oczach jeśli wybierzecie jedną z naszych uczelni wyższych - powiedział na początku spotkania Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Potwierdził to prof. Tomasz Cieślak, który poinformował młodzież i nauczycieli o nowych programach edukacyjnych Uniwersytetu Łódzkiego. Zdolny uczeń - świetny student, to propozycja skierowana do ambitnych uczniów i ich nauczycieli. Ma za zadanie umożliwienie indywidualnej współpracy z wykładowcami uniwersyteckimi, aby rozwijać pasje młodych ludzi i zapoznawać ich ze studiowaniem. Drugi program to Studenckie Granty Badawcze. To szkolenia z zakresu umiejętności pozyskiwania grantów i możliwość uzyskania dofinansowania swoich badań prowadzonych na UŁ w wysokości do 3.500 zł.

Pod koniec spotkania przeprowadzono także konkurs wiedzy uczniów o Łodzi Akademickiej. Pytano młodzież między innymi o to ilu w Łodzi jest studentów, jak nazywa się Osiedle Akademickie, w którym roku powstała Łódź Akademicka. Później uczniowie pojechali na kolejne zajęcia na Politechnikę Łódzką i Uniwersytet Łódzki; na Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny i Wydział Zarządzania.