3 marca, 2020 r.

Dyskusja wokół książki „Arabska wiosna i świat arabski u progu XXI wieku”

Jak przebiegały „arabskie rewolucje” w Tunezji, Egipcie, Syrii i innych państwach regionu? Co doprowadziło do kryzysu imigracyjnego i wzrostu zagrożenia terrorystycznego w Europie? Jaką rolę w tych procesach odegrały Unia Europejska, Rosja i Stany Zjednoczone – rozmawiać o tym będą autorzy książki: Marek M. Dziekan, Krzysztof Zdulski i Radosław Bania. Spotkanie odbędzie się 19 marca 2020 r. o godz. 18.00 w Pubie 6 Dzielnica (ul. Piotrkowska 102, Łódź). Organizatorami dyskusji są Liberté, Obserwator Międzynarodowy i Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Jak przebiegały „arabskie rewolucje” w Tunezji, Egipcie, Syrii i innych państwach regionu? Co doprowadziło do kryzysu imigracyjnego i wzrostu zagrożenia terrorystycznego w Europie? Jaką rolę w tych procesach odegrały Unia Europejska, Rosja i Stany Zjednoczone – rozmawiać będą autorzy książki: Marek M. Dziekan, Krzysztof Zdulski i Radosław Bania. Spotkanie odbędzie się 19 marca 2020 r. o godz. 18.00 w Pubie 6 Dzielnica (ul. Piotrkowska 102, Łódź). Organizatorami dyskusji są Liberté, Obserwator Międzynarodowy i Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.


Fala protestów społecznych, która wybuchła w krajach Bliskiego Wschodu równo dekadę temu i przeszła do historii pod nazwą Arabskiej Wiosny, jest utożsamiana w Europie z dążeniem społeczeństw bliskowschodnich do demokratyzacji. Z perspektywy czasu, chcemy przyjrzeć się jej przyczynom, przebiegowi oraz konsekwencjom. Choć Arabska Wiosna nie przyczyniła się do stabilizacji i demokratyzacji Bliskiego Wschodu, to echa tych wydarzeń absorbują uwagę światowej opinii publicznej do dziś.

WUL_Arabska_Wiosna_Baner_(778x350)_2020_01_30_KT (1)Poprzednia wiadomość Sukces pracowników UŁ w Mistrzostwach Polski
Następna wiadomość Biuro Prasowe UŁ najlepsze! Prestiżowa nagroda od PAP