Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii zaprasza na zajęcia w roku akademickim 2016/2017

Fundacja Nauk Humanistycznych zaprasza dzieci w wieku od 6 do 15 lat na zajęcia w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kamińskiego 27a. Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii prowadzone są przez pasjonatów: naukowców, muzealników, dziennikarzy.

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii łączy różne dyscypliny - młodzi studenci poznają nie tylko tajemnice historii, ale również mają okazję zapoznać się z zagadnieniami z zakresu filozofii, politologii, językoznawstwa, żywienia, a nawet… fizyki.

Na zajęciach można dowiedzieć się m.in. jak transportowano gigantyczne bloki kamienne w starożytności? Dlaczego balon lata i do czego służył naszym przodkom? Jak zrobić starożytną turbinę parową? Jakie zagadki kryje dawne pismo? Czy polityka naszych pradziadków ma wpływ na nasze życie? Czy można sądzić króla?

Inauguracja roku akademickiego odbędzie się 24 września 2016 roku w Instytucie Historii UŁ przy ul. Kamińskiego 27a w sali 204 o godzinie 10.00. Wykład inauguracyjny pt. Mleko i ser w starożytności dla młodszej grupy poprowadzi na zaproszenie Fundacji Nauk Humanistycznych prof. dr hab. Maciej Kokoszko.

Fundacja Nauk Humanistycznych jest organizacją skupiającą absolwentów UŁ, współpracującą z Wydziałem Filozoficzno-Historycznym w ramach otoczenia zewnętrznego Uczelni. Zajęcia prowadzone są przez Fundację Nauk Humanistycznych w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego, dla dzieci i wnuków pracowników Uniwersytetu Łódzkiego obowiązuje 25 % zniżki.

Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać pod adresem: http://fnh.org.pl/dowiedz-sie-wiecej/

Kontakt do dziekanatu Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii: dziekanat.lodz@duch.edu.pl, tel. 661 162 592; 697 137 036