Dzień i Bal Doktorantów UŁ po raz trzeci

Wszyscy, którzy chcą zmierzyć się z pracą nad doktoratem, z pewnością zastanawiają się, jak będą funkcjonować Szkoły Doktorskie - tej nowej formie kształcenia będzie poświęcona tegoroczna edycja Dnia Doktorantów na UŁ. Wydarzenie organizowane będzie 20 maja na Wydziale Filologicznym UŁ. Będzie też - tradycyjny już na UŁ - Bal Doktorantów.

34857384211_4a731628ef_k

Kształcenie doktorskie po nowemu

Do szkoły doktorskiej może być przyjęta osoba, która posiada tytuł zawodowy magistra lub równorzędny. Szkoły doktorskie będą różnić się w wielu elementach od wygaszanych już studiów doktoranckich. Nie będą podlegać pod konkretny wydział, ale integrować osoby z różnych związanych ze sobą dyscyplin naukowych.

Kształcenie w nich będzie prowadzone na podstawie spersonalizowanego dla danej szkoły doktorskiej programu, ale z uwzględnieniem indywidualnego planu badawczego każdego studenta. Realizacja tego planu podlegać będzie ocenie śródokresowej. Każdy doktorant (z wyjątkiem osób posiadających już tytuł doktora) kształcący się w szkole doktorskiej będzie otrzymywał - nie dłużej niż przez okres 4 lat - stypendium.

Szkolenia i zabawa

Podczas Dnia Doktorantów, w hallu Wydziału Filologicznego, będzie można podejść do stoiska informacyjnego, przy którym przeszkolone osoby udzielą informacji na ten temat. Dodatkowo będzie można poszerzyć swoją wiedzę biorąc udział w licznych szkoleniach oraz w otwartej debacie. Ważnym punktem będą warsztaty dla uczestników studiów doktoranckich "Doktoraty według nowej procedury".

W ramach Dnia Doktorantów nie zabraknie także (jak w poprzednich edycjach) konkursu dla doktorantów - na mem i na dewizę z życia doktoranta. Będzie też turniej bowlingowy o puchar Rektora UŁ.

Drugim majowym wydarzeniem organizowanym przez URSD UŁ jest Bal Doktorantów (25 maja 2019), który odbędzie się w Zatoce Sportu przy alei Politechniki. W tym roku Bal organizowany jest we współpracy z Radą Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów Politechniki Łódzkiej.

Więcej informacji, w tym zapisy na bal i regulamin konkursu, na: https://doktoranci.uni.lodz.pl/2019/05/09/iii-dzien-doktorantow-ul/.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

materiał źródłowy: Adrian Bekier, Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów UŁredakcja: Centrum Promocji UŁ