Dźwięk, słowo, obraz. Festiwal twórczości studenckiej

20 maja 2016 r. o godz. 10:00 w sali 0.02 na Wydziale Filologicznym przy ul. Pomorskiej 171/173 rozpocznie się festiwal twórczości studenckiej "Dźwięk, słowo, obraz" zorganizowany przez studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Łódzkiego.

Festiwal będzie miał charakter konkursu, w ramach którego studenci zaprezentują swoją twórczość, a publiczność oraz eksperci nagrodzą najlepsze prace. Pomysł festiwalu zrodził się z chęci zaprezentowania prac, które powstawały w czasie zajęć praktycznych. Jego celem jest pokazanie, że studiowanie dziennikarstwa i komunikacji społecznej to nie tylko teoria, ale i mnóstwo warsztatowych zajęć praktycznych.

Zgłoszone wcześniej prace studenckie zostaną ocenione w czterech kategoriach: reportaż, słuchowisko, wariacje dźwiękowe oraz obraz. W czasie prezentacji festiwalowych zostaną przedstawione najciekawsze fragmenty studenckich projektów, z których wyłonieni zostaną zwycięzcy.

O godz. 10:10 ekspertem w kategorii "Film" będzie redaktor Wojciech Barczak (Telewizja Polska).

O godz. 11:30 ekspertem w kategorii "Fotografia" będzie Sławomir Brzanek (Prezes Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego).

O godz. 12:20 w kategorii "Słuchowisko" prace oceniać będą Bartosz Szpak i Adam Chyliński, reżyserzy i scenarzyści słuchowiska "Kim jest Max Winckler?".

O godz. 14:15 w kategorii "Reportaż Radiowy" oceniać reportaże będzie redaktor Roma Leszczyńska (III Program Polskiego Radia). Roma Leszczyńska będzie również ekspertem w kategorii "Wariacja Dźwiękowa" o godz. 16: 35.

Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.