Eksperci UŁ na Europejskim Forum Gospodarczym

Już po raz dwunasty Łódź stała się gospodarczą stolicą Polski. Wszystko za sprawą Europejskiego Forum Gospodarczego - Łódzkie 2019, które odbywa się w dniach 16-17 października br. Uniwersytet Łódzki po raz kolejny został Partnerem Merytorycznym wydarzenia.

Bloki tematyczne są skoncentrowane na najważniejszych dla województwa łódzkiego dziedzinach gospodarki. Uczestnicy Forum dyskutują o rolnictwie i przetwórstwie rolno-spożywczym oraz logistyce i transporcie. Dużo uwagi poświęcają tradycyjnie przedsiębiorcom, a także nowym technologiom i pracom badawczym.

Szerokie spektrum tematów, znakomici goście i prelegenci sprawiają rokrocznie, że Forum jest spotkaniem nie tylko profesjonalistów, ale i wszystkich zainteresowanych osób. Wśród szerokiego grona ekspertów nie brakuje przedstawicieli Uniwersytetu Łódzkiego - prof. Maciej Urbaniak (Wydział Zarządzania), prof. Piotr Szukalski (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny), prof. Joanna Wibig (Wydział Nauk Geograficznych), dr Paweł Głodek (Wydział Zarządzania).

Organizowane w Łodzi Europejskie Forum Gospodarcze jest już tradycyjnym miejscem wymiany doświadczeń właścicieli małych, średnich i dużych przedsiębiorstw działających na rodzimym rynku. Jest wydarzeniem, które promuje innowacje w biznesie oraz integruje środowiska biznesowe, naukowe i samorządowe. Atmosfera Europejskiego Forum Gospodarczego to kilkadziesiąt spotkań i dyskusji, sesje plenarne, panele dyskusyjne, salony branżowe, ponad 2200 uczestników, wiele spotkań biznesowych typu B2B i niezliczona ilość nawiązanych rozmów o współpracy.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał źródłowy: Wydział Zarządzania UŁ