31 marca, 2021 r.

Etnolog UŁ o Wielkanocy 2021 dla GW Łódź

Etnolog UŁ o Wielkanocy 2021 dla GW Łódź

fot. Bartosz Kałużny, Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ

„Już od roku pandemia radykalnie przekształca charakter naszego życia codziennego i odciska piętno na najbardziej osobistych doświadczeniach. Coraz mniej mieszkańców ziemi może zadeklarować, że COVID-19 nie ma wpływu na ich egzystencję, komfort i bezpieczeństwo. Nie inaczej jest z czasem wielkanocnym” – pisze dr Damian Kasprzyk z Instytutu Etnologii UŁ w tekście, który opublikowała lokalna Gazeta Wyborcza.


„Jaka mogłaby być riposta na niepokoje współczesnego świata? Nasi przodkowie, czując tchnienie wiosny, traktowali Wielkanoc jako czas nadziei.” Więcej w artykule GW.


Świętujemy, więc istniejemy, trwamy mimo wszelkich przeciwności. Świętujmy więc Wielkanoc
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.


Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/


Tekst: dr Damian Kasprzyk, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego

Poprzednia wiadomość Doktoraty wdrożeniowe UŁ: rozpoczęcie kolejnej edycji
Następna wiadomość UŁ – łódzki hub różnorodności [ENG. VER]