Europa i chrześcijaństwo – Wykład Rektorski

Europa i chrześcijaństwo - Wykład Rektorski

Arcybiskup Grzegorz Ryś będzie autorem 24. Wykładu Rektorskiego w Uniwersytecie Łódzkim - "Tożsamość Europy a chrześcijaństwo". Metropolita łódzki wygłosi wykład na Wydziale Prawa i Administracji UŁ, 22 lutego, o godzinie 10:00 (Aula Niebieska).

Arcybiskup Grzegorz Ryś pochodzi z Krakowa. Metropolitą łódzkim jest od listopada 2017 roku. W latach 2007-2011 był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, a w latach 2011-2017 biskupem pomocniczym krakowskim. Misję w Łodzi objął w arcybiskupie Marku Jędraszewskim, który w październiku 2017 roku został metropolitą krakowskim.

Wykłady Rektorskie w Uniwersytecie Łódzkim rozpoczęto w 2010 roku. Nawiązują one do podobnych inicjatyw środowisk akademickich na świecie. Autorami są wybitne postaci życia naukowego, kulturalnego i religijnego. Treść wykładów jest interdyscyplinarna i dotyczy zagadnień związanych z człowiekiem, filozofią, historią świata czy współczesnych jego problemów.