Facebook pomoże łodzianom rozwinąć kompetencje cyfrowe

W zainaugurowanym przez Facebooka programie "Rozwój Kompetencji Cyfrowych" 12,5 tysiąca osób u progu kariery zawodowej zostanie bezpłatnie przeszkolonych z cennych na rynku pracy umiejętności cyfrowych. O rozpoczętą właśnie rekrutację uczestników i jak najlepsze dopasowanie szkoleń do potrzeb łódzkiego rynku pracy, dba regionalny partner inicjatywy Uniwersytet Łódzki.

"Rozwój Kompetencji Cyfrowych" to program ukierunkowany na wspieranie innowacyjnej gospodarki i realizowany poprzez Przestrzeń from Facebook we współpracy z lokalnymi partnerami. Poprzez stacjonarne szkolenia prowadzone w polskich miastach i dostosowane do regionalnych potrzeb, Facebook pomoże uczestnikom rozwijać ich umiejętności cyfrowe, a tym samym zwiększać możliwości na rynku pracy.

03

Dzięki tym szkoleniom chcemy wspierać Polskę w drodze do stania się krajem opartym na wykwalifikowanych pracownikach, technologii i innowacji. - powiedział Jakub Turowski, kierujący polityka publiczną Facebooka w Polsce. - Aby tak się stało musimy dać ludziom odpowiednie umiejętności, ponieważ według badań Ipsos, tylko co druga osoba w wieku 18-30 lat uważa, że edukacja wyposażyła ich we właściwe umiejętności, a aż trzy czwarte z nich oczekuje kontynuowania swojego rozwoju po jej zakończeniu. Wierzymy, że nasz program pomoże im się rozwijać i pokonywać bariery kwalifikacyjne, wspierając jednocześnie polską gospodarkę. - dodaje.

Szablon-tekst-Uniwersytet Łódzki

Szkolenia wchodzące w skład programu obejmują zróżnicowane tematy takie jak: bezpieczeństwo cyfrowe, innowacje, obecność w sieci, marketing w mediach społecznościowych, a w dalszej fazie również sztuczną inteligencję oraz świadomą analizę danych. Tematyka i zakres szkoleń zostały opracowane przez zespół ekspertów Freeformers specjalizujących się w rozwijaniu kompetencji cyfrowych uczestników rynku pracy, na podstawie badań ilościowych oraz wywiadów z przedstawicielami biznesu, które wspólnie wskazały najważniejsze potrzeby każdego z regionów.

Swobodne poruszanie się w obszarze nowych technologii, ale też kompetencje miękkie, takie jak: kreatywność, empatia, analizowanie danych i wyciąganie wniosków, rozwiązywanie problemów czy współdziałanie w zespole to kluczowe umiejętności, których od młodych osób oczekują obecnie pracodawcy. Program "Rozwój Kompetencji Cyfrowych" rozwija właśnie te kompetencje. Chcemy przygotować studentów do wyzwań, jakie stawia obecnie rynek pracy. Program to kolejna propozycja Biura Karier Uniwersytetu Łódzkiego, która pomaga studentom w stawianiu pierwszych kroków na ścieżce kariery. - powiedział Dariusz Koperczak, Dyrektor Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ.

05

"Rozwój Kompetencji Cyfrowych" został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Szkolenia w regionie łódzkim będą odbywały się w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego, a pierwsza ich tura rozpoczęła się już 7 marca. Informacje o szkoleniach oraz formularze aplikacyjne znajdują się na stronie internetowej Biura Karier UŁ pod adresem: https://biurokarier.uni.lodz.pl/rozwoj-kompetencji-cyfrowych/.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/