Fantazmat Wielkiej Lechii

11 grudnia (12:00-14:00), w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Kamińskiego 27a) odbędzie się spotkanie dotyczące fantazmatu Wielkiej Lechii, podczas którego prowadzący wyjaśnią, jak powstała i ewoluowała wspomniana koncepcja oraz skomentują obecność pomysłu Wielkiej Lechii we współczesnym dyskursie.

W dyskusji wezmą udział:• Artur Wójcik - autor książki "Fantazmat Wielkiej Lechii. Jak pseudonauka zawładnęła umysłami Polaków". Absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracownik Biblioteki Jagiellońskiej• dr Joanna Orzeł - autorka książki "Historia - tradycja - mit w pamięci kulturowej szlachty Rzeczypospolitej XVI-XVIII wieku". Adiunkt w Instytucie Historii UŁ, specjalistka w zakresie historii kultury - zwłaszcza trwałości lub/i zmienności mitów pochodzenia w dobie nowożytnej.Instytut Historii UŁ (ul. A. Kamińskiego 27a), sala 103.

Wydarzenie organizuje Studenckie Koło Naukowe Historyków UŁ.