Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego UŁ już 10 marca

Już w najbliższy piątek budynek Wydziału Filologicznego UŁ (ul. Pomorska 171/173) wypełni się… maturzystami. Swój udział w Dniu Otwartym zaplanowanym na 10 marca w godz. 10:30 - 13:30 zapowiedziało blisko 600 uczniów z ponad 20 szkół z całego województwa łódzkiego. Co ciekawe, organizatorzy otrzymali również indywidualne zgłoszenia z bardziej odległych miast - Gdyni, Częstochowy i Drohiczyna.

Impreza będzie dobrą okazją do zapoznania się z ofertą studiów na Filologu. Formuła tradycyjnego spotkania z licealistami została lekko zmodyfikowana w stosunku do poprzednich lat. - Uczniowie, którzy odwiedzą nas w piątek, będą mogli przekonać się, jak wyglądają zajęcia akademickie, porozmawiać ze studentami i wykładowcami poszczególnych kierunków oraz poznać sam budynek i jego otoczenie. Naszym priorytetem jest, aby tego dnia maturzyści i ich opiekunowie uzyskali odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania dotyczące studiowania - mówi dr Karolina Kołodziej, odpowiedzialna na Wydziale Filologicznym za współpracę ze szkołami.

W trakcie dnia uczniowie wezmą udział w blisko 30 krótkich zajęciach poprowadzonych przez nauczycieli akademickich i koła naukowe reprezentujące wszystkie kierunki studiów z oferty Wydziału. Chociaż 95% zaproponowanych warsztatów jest już zapełnionych, organizatorzy zapewniają, że warto wybrać się na wydarzenie nawet jeśli nie zarezerwowało się miejsca na konkretne zajęcia. - Na terenie budynku rozlokowane zostaną stoiska informacyjne z przedstawicielami poszczególnych kierunków, przy których nasi goście będą mogli swobodnie podyskutować z wykładowcami, a także wziąć udział w tematycznych konkursach i łamigłówkach - dodaje prof. Anna Warda, prodziekan Wydziału Filologicznego ds. współpracy ze szkołami.

Wsparcia finansowego przy organizacji imprezy udzielili Dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Joanna Jabłkowska oraz prorektor ds. studenckich dr hab. prof. nadzw. UŁ Tomasz Cieślak. Partnerami i sponsorami Dnia Otwartego Wydziału Filologicznego UŁ zostały z kolei firmy CERI, Infosys, Fujitsu, Coffee Point - Kawa na Wydziale oraz Centrum Promocji UŁ.

Indywidualne osoby, które pojawią się na Dniu Otwartym bez wcześniejszego zgłoszenia, będą mogły wziąć udział w tych zajęciach, na które pozostaną jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmowane będą w dniu imprezy w punkcie informacyjnym zlokalizowanym na parterze budynku.