Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego

Centrum Innowacji - Akcelerator Technologii Fundacja UŁ jest teraz - po prostu - Fundacją Uniwersytetu Łódzkiego. Uproszczenie nazwy to nie jedyne zmiany - Fundacja rozwija swoją działalność, będąc przestrzenią współpracy pomiędzy Uczelnią a przedsiębiorstwami.

Fundacja UŁ świadczy przede wszystkim usługi na rzecz przedsiębiorców korzystając z bogatej bazy pracowników naukowych i rozbudowanej infrastruktury Uczelni.

Fundacja oferuje następujące usługi:

· analiza potrzeb danej firmy i identyfikacja odpowiednich zasobów Uczelni potrzebnych do realizacji usługi na rzecz przedsiębiorstwa

· pomoc w nawiązaniu i realizacji współpracy pomiędzy firmami a naukowcami i laboratoriami badawczymi na UŁ

· pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych i dotacji z innych źródeł

· pomoc w pozyskiwaniu kapitału na wdrożenie inwestycji

· analiza rynku i ocena potencjału innowacyjnego technologii i projektów biznesowych.

Oferta Fundacji pozwala na dopasowanie formuły współpracy z Uczelnią do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Fundacja UŁ działa również na rzecz wzrostu przedsiębiorczości, wspierając przedsiębiorczość akademicką i szeroko rozumianą działalność innowacyjną - mówi Tomasz Łysek, prezes zarządu Fundacji.

Organizacja posiada wieloletnie doświadczenie w rozwoju przedsięwzięć opartych na innowacjach, w komercjalizacji wyników badań naukowych oraz doradztwie biznesowym.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst źródłowy: Fundacja UŁ