Gala Absolwenta WZ UŁ już w sobotę

Specjaliści od marketingu, rachunkowości i spraw kadrowych, księgowi, logistycy, urzędnicy, młodzi menedżerowie i przyszli właściciele firm - w sobotę 24 listopada na Wydziale Zarządzania UŁ podrzucą birety i oficjalnie zakończą studia, aby już jako absolwenci rozwijać własne kariery.

Gala Absolwenta to coroczna uroczystość Wydziału Zarządzania UŁ, której celem jest wspólne podsumowanie kilku lat nauki i czasu spędzonego na Wydziale. Specjalnie na ten dzień absolwenci studiów licencjackich i magisterskich założą togi i birety oraz odbiorą dyplomy z rąk Dziekana Wydziału Zarządzania. W roku akademickim 2017/2018 prace dyplomowe obroniło ponad 1400 osób.

Jak co roku, absolwenci, którzy przygotowali najlepsze prace magisterskie z zakresu Międzynarodowej Rachunkowości i Sprawozdawczości Finansowej otrzymają Nagrodę i Wyróżnienie im. prof. Alicji Jarugowej, polskiej ambasadorki rachunkowości, która rozsławiła Katedrę Rachunkowości na świecie. Nie zabraknie również nagrody finansowej od Klubu 500, a także od działającej przy Wydziale Zarządzania UŁ Rady Menedżerów Publicznych (RMP). Autorzy najlepszych prac licencjackich i magisterskich, które zwyciężyły w konkursie organizowanym przez RMP otrzymają nagrody rzeczowe.

W trakcie roku akademickiego partnerzy Wydziału Zarządzania UŁ nie tylko organizują spotkania, wykłady czy punkty informacyjne, ale też proponują studentom praktyki lub staże. Natomiast podczas Gali Absolwenta chcą dodatkowo docenić i uhonorować najlepszych żaków. Dla absolwentów, którzy w toku studiów uzyskali najlepsze wyniki lub napisali wyróżniające się prace dyplomowe, przewidziane są liczne nagrody od partnerów biznesowych oraz firm zrzeszonych w działającej od 2003 roku Radzie Biznesu.

Tradycyjnie już studentów wyróżnią Santander Universidades, Dachser, PZU, Deloitte, PKO Bank Polski, DB Schenker, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Infosys oraz absolwentka Wydziału Zarządzania UŁ, Joanna Skrzydlewska. Santander Universidades, wręczy nagrodę finansową za najlepszą pracę magisterską, DB Schenker przyzna staż za pracę licencjacką oraz wysoką średnią, natomiast Skanska Property wręczy nagrodę rzeczową autorowi pracy licencjackiej dotyczącej branży partnera. Z kolei PKO Bank Polski przyzna trzy płatne staże za prace licencjackie - ich autorzy będą mogli zdobyć cenne doświadczenie zawodowe i poznać pracę banku od podszewki. Dla autora pracy dotyczącej wpływu używek na bezpieczeństwo na drodze nagrodę przygotowała Komenda Miejska Policji w Łodzi.

W tym roku po raz pierwszy do grona partnerów dołączyły także firmy takie jak: Credit Agricole, Philips, EY i Decathlon, które przygotowały dla absolwentów nagrody rzeczowe i finansowe. Natomiast Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta zafunduje bezpośredni przelot z Łodzi do Monachium autorce pracy licencjackiej dotyczącej tematyki portów lotniczych.

Tradycją jest także wręczenie WuZetek najlepszym wykładowcom oraz przemówienie przedstawiciela absolwentów. Na zakończenie Gali Absolwenta powstanie fotografia pamiątkowa ukazująca moment podrzucania biretów.

Gala Absolwenta

24 listopada 2018 r., godz. 11:00

Aula im. prof. Jana Zieleniewskiego na Wydziale Zarządzania UŁ

ul. J. Matejki 22/26