Gala finałowa "Projektowania zespołowego" z Fujitsu

Podczas uroczystej Gali finałowej przyznane zostaną specjalne nagrody dla najlepszych aplikacji złożonych przez studentów. Wydarzenie odbędzie się 19 lutego, w godz. 17:00-21:00 na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ (sala A271).

Zimowy semestr roku akademickiego 2019/20 był niezwykle intensywny dla naszych studentów i zaowocował współpracą Wydziału z firmą Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o. - światowym gigantem usług informatycznych, półprzewodników i komputerów.

Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie studentów informatyki do podjęcia wyzwania zmierzenia się z problemami współczesnego świata zebranymi przez ONZ w 17. Celach Zrównoważonego Rozwoju. A to wszystko z wykorzystaniem technologii informacyjnej, przy wsparciu ekspertów z Fujitsu. W swoich innowacyjnych rozwiązaniach studenci przedstawili problem głodu i nadmiernego zużycia zasobów, równouprawnienia i wykluczenia społecznego, a także zdrowia oraz gospodarowania odpadami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu. Po Gali przewidzieliśmy networking oraz poczęstunek.