13 września, 2018 r.

GGULIVRR@Lodz – aplikacje dla Łodzi Akademickiej

GGULIVRR@Lodz – aplikacje dla Łodzi Akademickiej

Rozpoczął się GGULIVRR@Lodz 2018 czyli międzynarodowe warsztaty dla studentów na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ. Myślą przewodnią projektu jest „Łódź akademicka”. Studenci staną przed wyzwaniem stworzenia innowacyjnych rozwiązań informatycznych pokazujących i promujących dorobek historyczny Łodzi, jej dziedzictwo i potencjał kulturalny. Pracować wspólnie, w międzynarodowych grupach, będą studenci z Polski, Belgii, Finlandii, Francji, Irlandii, Portugali, Słowacji oraz Ukrainy. Projekt będzie bazował na sztuce wizualizacyjnej jaką są gry i aplikacje kontekstowe.


Nauka pracy w grupie


Uczestnicy zostaną podzieleni na 8-10 zespołów projektowych, a zadaniem każdego z nich będzie stworzenie w ciągu niecałych dwóch tygodni prototypu gry/aplikacji związanej ogólnie z „Łodzią akademicką”.


- W skład takiego zespołu wchodzić będą nie tylko studenci kierunków IT i grafiki, ale także turyzmu, zarządzania, biznesu, czy kierunków nauczycielskich – mówi Monika Piłacik z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej.


Dzięki udziałowi w wydarzeniu studenci będą mieli możliwość zapoznać się z dorobkiem historycznym i potencjałem kulturalnym Łodzi, co przyczyni się do rozwijania umiejętności pracy w silnie zróżnicowanym zespole projektowym i nabywania kompetencji poszukiwanych przez pracodawców.


https://www.flickr.com/photos/promocja_ul/albums/72157689079996925


GGULIVRR początkiem wielkich karier


Projekt GGULIVRR@Lodz powstał z myślą o wspieraniu i rozwoju kompetencji technologicznych studentów oraz tworzenia przez nich gier kontekstowych na aplikacje mobilne. Jego międzynarodowy i interdyscyplinarny charakter łączy wspólne prace naukowców i studentów z Uniwersytetu Łódzkiego, jak i innych europejskich ośrodków akademickich.


- Wydarzenie daje także możliwość bezpośredniej interakcji oraz wymiany doświadczeń środowiska akademickiego oraz przedsiębiorstw – wyjaśnia Monika Piłacik.


W trakcie organizowanych dla studentów spotkań i warsztatów biorą udział przedstawiciele firm, praktycy i eksperci branży IT, którzy prezentują know-how oraz najnowsze rozwiązania wypracowane poprzez swoje organizacje budując wraz ze studentami wspólną przestrzeń dla kształtowania ludzi, technologii i inicjatyw. W wyniku poprzednich edycji projektu zostały wdrożone aplikacje dla muzeum „SE-MA-FOR” oraz „Fundacji Urban Forms”.


Prezentacje gier i aplikacji na finał


Wszystkich zainteresowanych finalną prezentacją gier i aplikacji, zapraszamy na uroczyste zakończenie projektu, które odbędzie się 20 września br., o godz. 11.00 na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ (Mała Aula).


https://www.google.pl/maps/place/Wydzia%C5%82+Fizyki+i+Informatyki+Stosowanej+Uniwersytetu+%C5%81%C3%B3dzkiego/@51.7767519,19.4892634,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x564566d8e927e1dd?sa=X&ved=2ahUKEwib6-7HpIjdAhVJJFAKHQvkBToQ_BIwDXoECAcQCw


Prezentacje to nie tylko kolejne interesujące aplikacje, ale również dobrze przygotowany przez studentów i ich opiekunów naukowych show.


https://www.flickr.com/photos/promocja_ul/albums/72157686378081441/with/37347625081/
Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. Współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba studiujących tutaj obcokrajowców, a polscy studenci poznają Europę, Azję, czy wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.


Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Zapraszamy na stronę Biura Prasowego UŁ: https://biuroprasowe-uni-lodz.prowly.com/
Źródło: Monika Piłacik, WFiIS UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁPoprzednia wiadomość „Trzymaj kciuki!” - Fragmenty etnograficzne odc. 3
Następna wiadomość Jak skutecznie nauczać fizyki?