Girls in ICT

Program Girls In ICT Day to globalna inicjatywa Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) - agendy ONZ odpowiedzialnej m.in. za funkcjonowanie Internetu. Girls In ICT Day organizowany jest od 2017 r. w ponad 170 krajach. W tym roku program zawita także do Polski. Uniwersytet Łódzki, jako pierwszy w kraju zdecydował się skorzystać także z tej możliwości promowania nauk ścisłych wśród dziewcząt i młodych kobiet. Zapraszamy na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego na spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Spotkanie będzie okazją do wspólnego zastanowienia się nad tym, jak skutecznie chronić się przed zagrożeniami czyhającymi w cyberprzestrzeni.

Program spotkania:

9:30 - 9:40 powitanie uczestników 9:40 - 12:15 "Jak być bezpiecznym w sieci" - wystąpienia gości z możliwością zadawania pytań przez dzieci Anna Borkowska, NASK; Sylwia Karolak-Marcinkowska, Urząd Marszałkowski; kom. Michał Brykowski KWP w Łodzi; dr Joanna Kulesza, WPiA UŁ11:55 - 12:15 podsumowanie spotkania

12.30 - 14.30 - Warsztaty z programowania dla dziewczynek w wieku 13 - 15 lat "Gra na owocach"; (Grupa 30 dziewczynek); Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

Program spotkania: