I Turniej o Puchar Rektora UŁ

W dniach 2-4 września w hali Centrum Sportu Uniwersytetu Łódzkiego odbył się w I Ogólnopolski Turniej Młodzików o Puchar Rektora Uniwersytetu Łódzkiego w koszykówce. W turnieju brali udział chłopcy z rocznika 2003/2004. Partnerami turnieju była fundacja Marcina Gortata MG13 oraz akcja Disney XD "Mierz Wysoko", której twarzą jest Marcin Gortat.

W rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn: każdy zespół musiał zmierzyć z każdym z biorącym udział w rozgrywkach. Uczestnikami turnieju byli: ŁKS Łódź 2003, MKK Pyra Poznań, TKM Włocławek, Kadra Wojewódzka 2004 (kujawsko-pomorskie), UKS GIM 92 Ursynów oraz jako drużyna nieklasyfikowana ŁKS Łódź 2002.

Zasady gry obejmowały następujące kwestie:

1. Czas gry: 4x8 min
  2. Przerwa między kwartami: 2 min
  3. Rozgrzewka: 15 min
  4. Dogrywka: 3 min
  5. Mecze zgodnie z zasadami PZKosz

W klasyfikacji końcowej na pierwszym miejscu uplasował się TKM Włocławek z 10 pkt., a kolejne miejsca zajęli UKS GIM 92 Ursynów - 9 pkt., MKK Pyra Poznań - 8 pkt., ŁKS Łódź 2003 - 7 pkt., Kadra Wojewódzka 2004 - 6 pkt.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki turniejowe i upominki, a trzy pierwsze zespoły puchary oraz pamiątkowe medale z rąk Rektora.

Turniej został rozegrany dzięki uprzejmości Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, Antoniego Różalskiego oraz zaangażowaniu rodziców drużyny młodzików, pani Anny Januszewskiej oraz Marcina Skulimowskiego i trenera Rafała Antoszewskiego.