21 maja, 2020 r.

Instytut Psychologii UŁ będzie miał nową siedzibę!

Instytut Psychologii UŁ będzie miał nową siedzibę!

graf.UŁ

Uniwersytet Łódzki wybuduje nową siedzibę Instytutu Psychologii UŁ. Budynek stanie obok starego rektoratu UŁ, przy skrzyżowaniu ulicy Narutowicza i alei Rodziny Scheiblerów. Uczelnia otrzymała właśnie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zgodę na finansowanie inwestycji. Prace mogą rozpocząć się na przełomie czerwca i lipca, budowa ma potrwać 2 lata.W nowej siedzibie znajdzie się miejsce dla wszystkich jednostek naukowych Instytutu. Obecnie łódzka Psychologia funkcjonuje w starym budynku przy ulicy Smugowej 10/12. Inwestycja to realizacja konsekwentnej strategii UŁ, polegającej na tworzeniu scentralizowanego, nowoczesnego kampusu.- Bardzo się cieszę, że nasze starania zakończyły się sukcesem. Chcemy być częścią nowoczesnego Nowego Centrum Łodzi, a ten budynek pozwoli nam ten cel w dużej mierze osiągnąć. Pracownicy i studenci Instytutu Psychologii UŁ zasługują na dobre warunki lokalowe, czekają na nie już wystarczająco długo. Liczę, że dzięki temu ta jednostka rozwinie się jeszcze bardziej – mówi Rektor UŁ, prof. Antoni Różalski.


Nowy budynek będzie w większości przeszkolonym gmachem. Będzie miał pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną, a jego całkowita powierzchnia to ok. 6 000 m2. Znajdą się w nim sale wykładowe, laboratoria i pokoje dla pracowników naukowych uczelni. Jego kubatura wyniesie około 33 000 m3.Uniwersytet Łódzki starał się o finansowanie budowy nowej siedziby Instytutu Psychologii od kilku lat. Na początku 2018 roku wyburzono budynek Instytutu Studiów Politologicznych przy Narutowicza 65 i przygotowano miejsce na inwestycję.Pragniemy również poinformować, że Uniwersytet Łódzki rozpisał przetarg nieograniczony na realizację tej inwestycji. Wpłynęło 11 ofert, w miesiącu maju br. będzie zakończona procedura wyłonienia wykonawcy, z możliwością rozpoczęcia realizacji tej inwestycji. Jej realizację założono na 24 miesiące od dnia podpisania umowy z generalnym wykonawcą do jej zakończenia i przekazania budynku w użytkowanie.prowly_kolaz_budynek

graf. UŁ

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/


Tekst: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Każda kropla na wagę życia – zostań krwiodawcą
Następna wiadomość E-dydaktyka na UŁ: kształcenie zdalne w liczbach