21 maja, 2020 r.

Instytut Psychologii UŁ będzie miał nową siedzibę!

graf.UŁ

Uniwersytet Łódzki wybuduje nową siedzibę Instytutu Psychologii UŁ. Budynek stanie obok starego rektoratu UŁ, przy skrzyżowaniu ulicy Narutowicza i alei Rodziny Scheiblerów. Uczelnia otrzymała właśnie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zgodę na finansowanie inwestycji. Prace mogą rozpocząć się na przełomie czerwca i lipca, budowa ma potrwać 2 lata.

W nowej siedzibie znajdzie się miejsce dla wszystkich jednostek naukowych Instytutu. Obecnie łódzka Psychologia funkcjonuje w starym budynku przy ulicy Smugowej 10/12. Inwestycja to realizacja konsekwentnej strategii UŁ, polegającej na tworzeniu scentralizowanego, nowoczesnego kampusu.

- Bardzo się cieszę, że nasze starania zakończyły się sukcesem. Chcemy być częścią nowoczesnego Nowego Centrum Łodzi, a ten budynek pozwoli nam ten cel w dużej mierze osiągnąć. Pracownicy i studenci Instytutu Psychologii UŁ zasługują na dobre warunki lokalowe, czekają na nie już wystarczająco długo. Liczę, że dzięki temu ta jednostka rozwinie się jeszcze bardziej – mówi Rektor UŁ, prof. Antoni Różalski.

Nowy budynek będzie w większości przeszkolonym gmachem. Będzie miał pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną, a jego całkowita powierzchnia to ok. 6 000 m2. Znajdą się w nim sale wykładowe, laboratoria i pokoje dla pracowników naukowych uczelni. Jego kubatura wyniesie około 33 000 m3.

Uniwersytet Łódzki starał się o finansowanie budowy nowej siedziby Instytutu Psychologii od kilku lat. Na początku 2018 roku wyburzono budynek Instytutu Studiów Politologicznych przy Narutowicza 65 i przygotowano miejsce na inwestycję.

Pragniemy również poinformować, że Uniwersytet Łódzki rozpisał przetarg nieograniczony na realizację tej inwestycji. Wpłynęło 11 ofert, w miesiącu maju br. będzie zakończona procedura wyłonienia wykonawcy, z możliwością rozpoczęcia realizacji tej inwestycji. Jej realizację założono na 24 miesiące od dnia podpisania umowy z generalnym wykonawcą do jej zakończenia i przekazania budynku w użytkowanie.

prowly_kolaz_budynek

graf. UŁ

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Każda kropla na wagę życia – zostań krwiodawcą