10 lutego, 2020 r.

IV Sesja Wyjazdowa Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki

17 marca w Miejskim Centrum Kultury Gigant Mocy (plac Narutowicza 3, Bełchatów) odbędą się lekcje festiwalowe dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzone przez badaczy z Wydziału Nauk Geograficznych UŁ. Wstęp wolny. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 10 marca na adres i.froncala@gigantymocy.pl. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Lekcje będą poprowadzone w dwóch blokach:

Blok I (godz. 9:00–11:00)

"Niszczycielska woda – ekstremalne powodzie: przyczyny, skutki, metody monitoringu"

Prowadzący: mgr Malwina Kozek

"Tam, gdzie woda walczy z lądem, czyli wybrzeża morskie świata"

Prowadzący: prof. UŁ dr hab. Piotr Czubla

Blok II (godz. 11:30–13:15)

"Parzybroda, pyry z gzikiem i fafernuchy, czyli... przy polskim stole"

Prowadzący: dr Andrzej Stasiak

"Ślady udziału człowieka w niezrównoważonym strumieniu CO2 do atmosfery"

Prowadzący: prof. UŁ dr hab. Jan Degirmendžić

Więcej informacji dostępnych na stronie wydarzenia [kliknij tutaj]