Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie? Rozmowa specjalistów z UniLodz

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania ważnej rozmowy dotyczącej trwającej w Ukrainie wojny oraz jej wpływu na dzieci. Prof. Arkadiusz Wąsiński, dr Anna Buła oraz mgr Magdalena Kaliszewska-Henczel, którzy na co dzień związani są z Wydziałem Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, odpowiedzieli na kluczowe pytania.

• Jak rozmawiać o wojnie z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym?
  • Skąd czerpać wiedzę i pomysły do realizowania z dziećmi lekcji nt. wojny?
  • Jak współpracować z rodzicami/opiekunami w zakresie wspierania dzieci?
  • Jak radzić sobie z dezinformacją w dobie fake newsów?

Nie zabrakło przykładów dobrej praktyki oraz dużej ilości informacji nt. literatury dziecięcej, z której można korzystać w codziennej pracy.

Kolejny raz okazuje się również, że filozofowanie z dziećmi jest metodą, która jak najbardziej odpowiada na aktualne potrzeby najmłodszych.

Nagranie zostało zrealizowane w ramach działalności  grupy Mądrze o Edukacji. Grupa jest platformą wymiany doświadczeń na polu edukacji i wychowania dzieci i młodzieży w przedszkolach oraz szkołach.
Serdecznie zapraszamy również do dołączenia do facebookowej grupy.